Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Wygra Kaczyński, zwycięży Kwaśniewski

niedziela, 30 września 2007 19:08

            Poniedziałkową debatę Kwaśniewski-Kaczyński wygra aktualny premier. Im częściej przywali znienawidzonemu wśród kaczystów Kwachowi, tym ich miłość ku niemu szybować będzie. Im smaczniej pokaże Kwaśniewskiego słabości, tym szybciej wahający się przejdą do PiSu. Tym większą grupę elektoratu Platformy przeciągnie na własną stronę. Każde celne uderzenie w Kwaśniewskiego trafi w Tuska.

            W poniedziałkowej debacie zwycięży Kwaśniewski. Im częściej przywali znienawidzonemu w „LiD”zie Kaczorowi, tym bardziej ich miłość ku niemu szybować będzie. Im smaczniej pokaże Kaczyńskiego słabości, tym więcej wahających się przejdzie na stronę „LiD”u. Tym większą grupę deklarujących poparcie Platformy przeciągnie do demokratów i lewicy. Każde jego celne trafienie w Kaczyńskiego uderzy w Tuska.

            Kaczyński już wygrał, bo okazał się pierwszym rozgrywającym na prawicy. Kwaśniewski już zwyciężył, bo pozostał liderem demokratów i lewicy pomimo ukraińskiego kompromitującego występu. Dla ludzi na lewo od centrum stanie się antykaczystowskim liderem.

            Pojedynek Kwaśniewski-Kaczyński już przegrał Donald Tusk. Im większy rezonans będzie miała poniedziałkowa debata, tym silniej Tusk będzie chciał wrócić do gry. Zetrzeć się z Kaczyńskim na podobnej debacie.

            A ten będzie kluczył, zwlekał, wysyłał obiecujące sygnały. Kazał Tuskowi długo, długo czekać na wycieraczce.

 
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Trzy razy w plecy, czyli do przodu

czwartek, 27 września 2007 19:46

            Polska przegrała w strasburskim Trybunale Praw Człowieka trzy sprawy. Alicji Tysiąc, czyli aborcję. Parady Równości, czyli zakazu manifestacji lesbijek i gejów, posła Tadeusza Matyjka, czyli lustracji.

            To oznacza, że budżet państwa, czyli wszyscy podatnicy są do tyłu, bo trzeba będzie zapłacić stosowne odszkodowania. I dodatkowo pokryć koszty państwowych prawników. Wszystkie przegrane sprawy dowodzą, że w Polsce nie jest przestrzegane obowiązujące, nawet to represyjne wobec nieprawicy, prawo. Że prawicowe władze lekceważą przestrzeganie prawa, lekceważą możliwość odwoływania do instytucji międzynarodowych. Teraz zamiast wyciągnąć wnioski z przegranych i zacząć prawo przestrzegać, PiSuary obrażają się na Trybunał. Uznawana przez media za rozsądną minister Kluzik-Rostkowska straszy masowymi aborcjami dokonywanymi przez wystraszonych Trybunałem lekarzy. Zamiast tego mogła wcześniej przyznać, że Trybunał miał rację i nie popierać kosztownego procesu odwoławczego. Wszyscy znający się na rzeczy uprzedzali, że sprawa Alicji Tysiąc przegrana jest.

            Trzy przegrane sprawy są wygranymi demokracji w Polsce. Pokazują, że z kaczyzmem można i warto walczyć. Jeśli nie daje się w kraju, to w Strasburgu.

            A przy okazji warto rozliczyć też tych, którzy z lizusostwa utrzymywali, że te beznadziejne sprawy można wygrać. I narazili skarb państwa na dodatkowe koszty.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wszystkie ręce na pokład! Drugie wezwanie!

wtorek, 25 września 2007 9:37

            Guru LiDu Aleksander Kwaśniewski wspomniał coś o wytężonej pracy w kampanii wyborczej. No i wyjechał za granicę w celach zarobkowych. Pamiętając o jego haśle „Wszystkie ręce na pokład” zapraszam WOLONTARIUSZY do pomocy w kampanii wyborczej. Zapraszam ludzi z Warszawy oraz z zagranicy. Ci pierwsi zasilą mój warszawski sztab wyborczy. Zagraniczniacy mogą też, bo startuję w okręgu wyborczym, na który mogą głosować obywatele polscy przebywający poza krajem.

            Wolontariuszom gwarantuję pot, trud oraz dzikie i romantyczne przygody. Doświadczenia pamiętne do końca żywota. A po kampanii „Tradycyjny Bal Wolontariusza” wyprawiany w siedzibie tygodnika „Nie”.

            Takich bali nie ma w żadnym kraju. O czym zaświadczyć może mokotowska policja wzywana zawsze przez okolicznych mieszkańców już po trzech, czterech godzinach po rozpoczęciu imprezy. I zawsze po długotrwałej dyskusji odstąpienia od wykonywania rutynowych czynności.

Osoby zainteresowane z Warszawy proszone są o kontakt z Panią Justyną Brzozowską tel. 0 601 28 77 34. Osoby z zagranicy prosimy o kontakt mailowy:  piotr.gadzinowski@sejm.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 319  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284319

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl