Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

RZĄD POKOCHAŁ KOMUNISTÓW .

sobota, 23 sierpnia 2008 9:12

    " Jak trwoga to do Boga " - mawiało się w świętym mieście Częstochowie. Zatrwożeni widmem klęski w przygotowaniu EURO 2012  wicepremier Schetyna i minister od sportu Drzewiecki pośpiesznie polecieli do Pekinu. Wabić chińskie firmy. Media krajowe gromko zakrzyknęły : " Cała nadzieja w Chińczykach "  i rozpływały się nad chińskim tempem prac, rozmachem, nawet jakością robót. I cały czas powtarzały słowa ministra Drzewieckiego, że Chińczycy wybudują nam stadiony, drogi,  a nawet  metro o połowę taniej niż podłe firmy z Europy, z Zachodu. Ocalą nasz honor - honor narodu sprawnego organizacyjnie, słownego, dotrzymującego umówionych terminów. Katolicki naród polski uwierzył w Chińczyków.

        A   jeszcze wczoraj premier Tusk ogłaszał bojkot chińskiej Olimpiady. Deklarował, że  na jej  inaugurację nie poleci, chociaż nawet  zaproszenia jeszcze wtedy  nie miał. Media  krajowe prześcigały się w zohydzaniu  złych, bo  " komunistycznych "  Chin. Gnębiących Tybe , Ujgurów i wszystkich innych wokoło. Media  krajowe trzęsły się z oburzenia na wieść o wyzysku chińskich robotników przez chińskie firmy. Potęgowały  informacje o obozach pracy, o ciężko pracujących dzieciach, w ogóle o ciężko pracujących ludziach w tych wstrętnych  " komunistycznych  " Chinach.  I  potem wystarczył jeden wyjazd ministra Drzewieckiego do Pekinu i już Chiny są w porządku. Co mu ci komuniści zaaplikowali, że  mózg  członkowi rządu RP tak  sprawnie wyprali ?

           Pokazali mu jedynie  chińską  komunistyczną  wydajność pracy, komunistyczne technologie. Wyższe od zachodnich, kapitalistycznych. I koszty inwestycji. Niższe od zachodnich, kapitalistycznych. Udowodnili mu, prezentując  olbrzymie osiągnięcia chinskiej gospodarki, że są w stanie wybudować infrastrukturę na EURO szybciej i taniej,  niż dostępne  w Polsce zachodnie oferty. Potęga chinskiej gospodarki pozwoliła uwierzyć polskim ministrom, że  EURO 2012 może się  udać. Jeśli tylko  Chińczycy, niczym Sobieski  pod Wiedniem, przyjdą nam z pomocą.  Wtedy rzecz jasna nie będziemy biadolić nad wyzyskiem, ciężką pracą chińskich robotników. Bo to będzie pot i wyzysk w słusznej, polskiej sprawie.

     Pozostaje jeden ważny drobiazg. W czasie chińskich igrzysk polskie media prześcigały się w organizowaniu różnych form  ich  bojkotu. Bo to komunistyczne igrzyska na komunistycznych stradionach. Redaktor Igor Janke gromko wzywał do protestacyjnego odsyłania koszulek chińskiej produkcji do ambasady ChRL w Warszawie. Inny poszedl na  całość i odesłał nawet myszkę do komputera nie licząc się z własnymi finansowymi stratami.  Ale czego się nie robi dla idei. Wzywano,  by  bojkotować  wszystko co chińskie, także niechińskich sponsorów  Olimpiady. Jak zachowają się teraz  i w przyszłości ci  zapaleni antykomuniści i bojkotowicze Chin, kiedy komunistyczne Chiny wybudują  nam stadiony, drogi i bardzo tanio metro ?  Gdyby byli konsekwentni w  swych poglądach  to powinii wzywać do bojkotu tych  komunistycznych  obiektów,  do nieoglądania komunistycznych stadionów  i do niewchodzenia do komunistycznego metra. Zapewne, jak to w Polsce bywa, będą udawać, że nic się nie stało, zbiorowo zapominać o idiotycznym, szkodzącym polskim interesom, bojkocie .

       A rząd  RP  już zaczyna kochać komunistyczne Chiny. Nie dziwmy się temu. Polska  prawica  nawet chińskich komunistów pokocha .

       Za takie obiecane pieniądze.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

TARCZA GRUZIŃSKA

piątek, 15 sierpnia 2008 8:16

   Trzeba było wojny w Gruzji by pod jej osłoną wcisnąć Polsce amerykańską Tarczę Antyrakietową . Straty wojenne  gruzińskie są liczone . Straty polskie warto już zacząć liczyć .


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

I co kotku Palikotku ?

piątek, 08 sierpnia 2008 9:19

  Siedem miesięcy pracy i zero uchwalonych ustaw . To dorobek sejmowej komisji " Przyjazne państwo " dowodzonej przez posła Janusza Palikota .

           Wielce zwykle odważny poseł o brak efektów swojej komisji oskarżył swoich kolegów posłów , owych " blokersów " blokujących legislacyjny dorobek komisji . Ale tym razem na oskarżeniach skończyło się .

      A przecież zwykle odważny i bezkompromisowy mógł wezwać nieroba i blokersa marszałka Komorowskiego  do ustąpienia . A  tu , wobec  partyjnego kolegi , zachowuje się jak potulny kociak  .


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 311  

Kalendarz

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284311

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl