Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Myśliwy trafił w stopę

środa, 30 czerwca 2010 10:59

   Kuszenie lewicowych Wyborców ponad głową Napieralskiego może jedynie Komorowskiemu  zaszkodzić. Komorowski i jego sztabowcy postawili na siłę uwodzenia lewicowych Wyborców przez popularnych w mediach: Kwaśniewskiego, Olejniczaka, Kalisza, Cimoszewicza. Sprzyjających jeszcze przed I turą Komorowskiemu.
I zapewne ich zwolennicy poparli Komorowskiego już w I turze. Aby IV RP nie wróciła.

   Podczas środowego spotkania Grzegorz Napieralskiego z liderami partii politycznych, związków zawodowych, lewicowych stowarzyszeń, które popierały Napieralskiego w wyborach - byłem jednym z nielicznych, którzy dopuszczali możliwość poparcia Bronisława Komorowskiego. Prawie wszyscy rekomendowali Napieralskiemu odmowę poparcia obu kandydatów. Nie ma mowy poparciu „ mniejszego zła"- argumentowano. Takie stanowisku kilkudziesięciu liderów lewicy, związków zawodowych, Zielonych, organizacji feministycznych na pewno wpłynęło na ostateczne stanowisko Napieralskiego.

Gdybym intuicyjnie chciał dziś  oszacować jak Wyborcy lewicy zagłosują to zapewne większość, jakieś 80 procent, skreśli obu kandydatów, albo pozostanie w domach. Pozostała dwudziestka zagłosuje na „ mniejsze zło „, czyli Komorowskiego, albo na Kaczyńskiego w proteście przeciwko arogancji Platformy. Rozkład tych głosów jest niewiadomy.
Im silniej Komorowski stosuje taktykę lekceważenia Napieralskiego tym rośnie odsetek gotowych zagłosować na Kaczyńskiego.

  Komorowski miał szanse jako marszałek Sejmu RP zyskać głosy lewicy. Mógł wprowadzić w zeszłym tygodniu do porządku  obrad któryś z popieranych przez lewicę projektów ustaw - np. o parytetach. Nie kiwnął palcem i zraził tym lewicowych Wyborców.

  Teraz dodatkowo zraził ich przedwyborczym spotkaniem z Henrykiem Blidą. Mężem tragicznie zmarłej byłej posłanki Barbary Blidy. Rządząca Platforma i kierowany przez Komorowskiego Sejm RP mieli 3 lata na wyjaśnienie okoliczności śmierci Basi Blidy. Nie śpieszyli się.
Teraz w czasie kampanii wyborczej marszałek Komorowski nie musiał się spieszyć. Jego obecność, nawet a zaproszenie Henryka Blidy, zabrzmiała fałszywymi tonami. Kilku lewicowych Wyborców, którzy poparli Komorowskiego w I turze deklarowało mi, że po tej kampanijnej wizycie Komorowskiego oni pozostaną w domach.
Obserwując ostatnie działania Komorowskiego mam wrażenie, że niekoniecznie zależy mu na wygranej.       


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Flaczki Tygodnia

poniedziałek, 28 czerwca 2010 10:52

 

   Przeegzaminowano dwóch panów na Ka. W celu zwabienia Widzów przed ekrany telewizorów  głośne odpowiedzi na powszechnie znane pytania nazwano  "Debatą".  Podobno w środę kandydaci nie będą już  nawet odpowiadać na pytania, tylko przed kamerami wypełnią testy na Prezydenta RP.
" Debata" potwierdziła to co wszyscy wiedzieli wcześniej. Mamy do wyboru  dwóch polityków prawicowych. Jeden w wersji soft, drugi w wersji hard.

   Dzięki Napieralskiemu prezydencka kampania wyborcza ma merytoryczny charakter. Kandydat lewicy zmusił zabiegających o jego głosy konkurentów do określenia swych stanowisk w sprawie zapłodnienia in vitro, związków partnerskich, parytetów, interwencji w Afganistanie, reform służby zdrowia. W kwestii podwyżki płacy minimalnej obaj panowie na Ka czujnie nabrali wody w usta. Ustępstwa na rzecz lewicy mają swoje granice.

   Obficie komentowano określenie genseka PO Grzegorza Schetyny. Nazwał on "handlarzem politycznym"  Grzegorza Napieralskiego. Uczeni i komentatorzy naszego życia politycznego uznali to za zwrot obraźliwy. Niesłusznie.
Gdyby Grzegorz Schetyna był arystokratą - np. francuskim księciem krwi, chińskim mandarynem, albo gensekiem Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego to rzeczywiście w ustach takich person takie określenie miałoby negatywne nacechowanie.
Ale Grzegorz Schetyna jest gensekiem Platformy Obywatelskiej - partii podobno liberalnej o prokapitalistycznym nastawieniu. A ideolodzy liberalizmu i kapitalizmu zawsze uważali handel za niezwykle szlachetną i pożyteczną działalność. Podstawę bogactwa narodów.
Przyjmijmy zatem, że Schetyna powyższym określeniem komplementował przewodniczącego SLD, nie dopowiadając dosadnie gdzie próbował mu wleźć.

   Dziadek Bronek marszałek Sejmu RP i faworyt testów na prezydenta RP poprosił opozycje o 500 spokojnych dni. Generał Jaruzelski wiosną 1981 roku miał skromniejsze wymagania. Prosił opozycję tylko o 90 dni i też ich nie dostał. Na miejscu dziadka Bronka poprosiłbym od razu o 5000 spokojnych dni. Wszak Platforma nie chce poprzestać na jednej kadencji.

  Stryjek Jarek , drugi z panów na Ka, dalej grał rolę umiarkowanego polityka, choć już czuć jak ten kostium strasznie go uwiera.  Musi brać jakieś prochy, że to jednak wytrzymuje - spekulują uczeni komentatorzy naszego życia polityczno- uczuciowego.

   Ewa Kopacz ma dostać kopa w górę i iść na marszałka Sejmu RP. Kopacz to niezwykle oddana Tuskowi osoba. Jej nominacja to koniec z reformowaniem służby zdrowia w tej kadencji Sejmu RP. To pogrzeb projektu ustawy o parytetach kobiet i mężczyzn w polityce. Platformie Obywatelskiej wystarczy marszalica Kopacz, by pokazać pro kobiecość Platformy .

   Niskoprocentowy Andrzej Olechowski poparł dziadka Bronka. Argumentując, że dziadek to kandydat, który nie ma nic wspólnego z socjalizmem, z lewicą. Szanując wybór niskoprocentowego chciałbym jedynie zapytać:  To po  co Olechowski przed wyborami tak łasił się do SLD i prosił by być kandydatem  „centrolewicy" ?
Wtedy alergii na lewicę nie miał ?

   Nieco mocniejszy w procentach Janusz Korwin -Mikke tak określił krajowe sondażownie : „To oszuści, którzy powinni siedzieć w więzieniu, za pieniądze wpływają na wyniki wyborów". Dobrze powiedziane.

  Niżej procentowy od wyżej wymienionego- prezes PLS Waldemar Pawlak ocalał. Mała rzecz, a jak cieszy.  

   Polacy grający w reprezentacji RFN na mistrzostwach świata w piłce kopanej pokonali renomowaną reprezentację Anglii.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

GŁOS NA NAPIERALSKIEGO RAZ JESZCZE

czwartek, 24 czerwca 2010 9:15

 

 Wyborcy lewicy w II turze mają następujący wybór :

x/ poprzeć Jarosława Kaczyńskiego

x/ poprzeć Bronisława Komorowskiego

x/ skreślić obu kandydatów

x/ Nie brać udziału w wyborach.

Ten ostatni wybór sprzyja szansom Jarosława Kaczyńskiego.

Wariant przedostatni to wybór negatywny.

Zdecydowanym już dziś zwolennikom skreślenia obu kandydatów proponuję by na karcie do głosowania dopisali nazwisko 
               GRZEGORZ NAPIERALSKI 
i postawili przy nim krzyżyk.

Wtedy zorientujemy się ilu Wyborców lewicy zdecydowało się na taki wybór.      


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 324  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284324

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl