Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Trup się w trumnie ruszał

sobota, 31 maja 2008 8:00

     Frapujące jest bywanie na  własnym pogrzebie, partii  do politycznego grobu złożonej, choć  żywej jeszcze.

  Dzisiaj wstałem o świcie, ubrałem się  stosownie,   by  w ceremoniach kongresowych uczestniczyć.

    SLD została medialnie pogrzebana. Sama  sobie na to też  zasłużyła, sama nieraz się  grzebała. 

       Pozostaje jednak pytanie :  czy tego medialnie  politycznego trupa można  jeszcze ku pożytkowi lewicy ożywić ?  

     Czy     może pójść za głosem chóru krytyków , wujów " Dobrerady"  i  uznać, że prawdziwa polska lewica może powstać jedynie na zaoranych gruzach po SLD.  A Sojusz  trzeba  przebić  osinowym kołem , by z grobu politycznego nie  wstał już więcej.

       Może jestem politycznym nekrofilem , może mam nieumiejętność rozwodową , może jestem kryptochrześcijaninem, ale wierzę  jeszcze w zmartwychwstanie polityczne Sojuszu.

   Trup się w trumnie rusza. 

      I tak sobie śpiewa: frapujące jest bywanie na własnym pogrzebie...

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Słodkiego , miłego życia.

poniedziałek, 19 maja 2008 8:58

Premier Tusk podróżuje z Małżonką po Peru, zwiedzając co najpiękniejsze.  Wszystko  przy okazji obowiązków służbowych. Zazdrośni dziennikarze wyliczyli,  że prywatna wizyta małżonków Tusków po tych miejscach  kosztowałaby ok. 15 tysięcy złotych , a nie 1.6 miliona , bo taki jest koszt delegacji rządowej.

  Premier Tusk jest moim przeciwnikiem politycznym, ale nie zamierzam wpisywać się w chór , obłudny najczęściej, oburzonych z powodu wysokich kosztów delegacji rządowej. Premier powinien być na szczycie latynoamerykańskim. Bo to ważny dla nas region.

   Jednak latynoamerykańska wizyta  premiera nie warta była tych kosztów. Nie ze względu na jej  rozbudowany program turystyczny. Podróże kształcą , nawet tak odporną na wiedzę kategorię  ludzką ,   jak politycy. 

      W czasie latynoamerykańskiej wizyty premier odwiedził  kraje  drugorzędne  tam  gospodarczo i politycznie.   W przeciwieństwie do swojej niemieckiej koleżanki, która odwiedziła    Brazylię - tamtejszego giganta ekonomicznego.   Premier zamiast rządzonej  przez lewicowców   Brazylii, czy Wenezuelii,  gdzie można było powalczyć o  korzystne dla naszej gospodarki kontrakty,  wybrał te,  gdzie mógł liczyć  jedynie  na ordery i zaszczyty.  Ale przyjazne mu, bo rządzone przez konserwatywną prawicę. Znów prymat ideologii okazał się ważniejszy od rachunku gospodarczego.

    Co gorsza,  pamiętając o polityce rządu wobec krajów Azji Południowo - Wschodniej,  taka ideologizacja międzynarodowej polityki nie jest przypadkowa.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

CIĘŻKIE NIEUCTWO

środa, 14 maja 2008 8:59

    Dalajlama w wywiadzie dla Tomasz Lisa raz jeszcze opowiedział się za przyznaniem igrzysk olimpijskich Chinom i przeciwko ich bojkotowi.

     Obecne władze RP traktują  Dalajlamę jak Najwyższy Autorytem w stosunkach z Chinami, prawie jak wyrocznię.  Tak przynajmniej głoszą.

   Jednocześnie podejmując decyzje - o zbokotowaniu pekińskich olimpijskich uroczystości - działały  wbrew wezwaniom Najwyższego Autorytetu. Nie wspierały jego polityki. 

          Pytam zatem : kto tak głupio doradza w sprawach chińskich premierowi, prezydentowi i obu marszałkom naszego parlamanetu ?                         Kto podsuwa im pomysły działań, które szkodzą polskiej gospodarce i nie przynoszą uznania hołubionego w naszym kraju Dalajlamy ?   Działań szkodliwych  nawet w preferowanej obecnie  "polityce wolnościowej"  i  nieskutecznych.

  O publicystach , blogerach  chóralnie sławiacych Dalajlamę i wzywających do akcji bojkotowej z litości nie wspominam.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 323  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284323

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl