Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Uwolnijcie Wasze mysli !

wtorek, 27 kwietnia 2010 8:35

  To jest blog dla ludzi myślących. Udowodniliście też w komentarzach, że to blog także dla piszących. Piszących - myślących i piszących bez dodatkowych przymiotników.
   Czas obecny to czas namysłu. Odpowiedzi na fundamentalne dla Nas pytania.
  Wzywam Was, niezależnie od reprezentowanych poglądów i sympatii, do pisemnych odpowiedzi na przynajmniej jedno z poniższych pytań.

   Nr 1.

Pan prezes Jarosław Kaczyński i jego sztabowcy powołują się na „ testament prezydenta Lecha Kaczyńskiego".  Napisz jaki „ testament" zostawić mógł prezydent Lech Aleksander Kaczyński.

  Nr 2

Pan prezes Jarosław Kaczyński rzekł, że musi dokończyć „przerwaną misję" swego brata prezydenta Lecha Aleksandra Kaczyńskiego .  Napisz kogo zaprosiłbyś w imieniu  pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego na pokład samolotu lecącego dokończyć tragicznie przerwane uroczystości w Katyniu.

   NR 3

Sztabowcy kandydata prezesa Jarosława Kaczyńskiego zapowiadają, że on nie będzie się obszernie wypowiadał w czasie kampanii wyborczej ze względu na tragedię jaka go spotkała. W imieniu kandydującego Jarosława Kaczyńskiego będą wypowiadać się Jego Zwolennicy.
Napisz co byś powiedział jako Jarosław Kaczyński. Napisz czego byś nie powiedział.

  Nr 4

Marek Migalski - euro deputowany i sztabowiec kandydującego Jarosława Kaczyńskiego powiedział, że trzeba kontynuować „ dzieło „  prezydenta Lecha Aleksandra Kaczyńskiego.
Jakie konkretnie  „ dzieło „   prezydenta Kaczyńskiego należy kontynuować ?

  Nr 5

Wytęż półkule mózgowe.
Napisz hasło wyborcze swemu ulubionemu lub nielubianemu kandydatowi na prezydenta RP.

                                  Do roboty ! 
                                  Pisanie Was wyzwoli !

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

DO TRZECH RAZY

piątek, 23 kwietnia 2010 9:17

   Wybory  prezydenckie będą przede wszystkim prawyborami parlamentarnych. Starciem najważniejszych, parlamentarnych partii uosobionych przez kandydujących ich szefów. Tusk kandyduje per procura.
PiS, SLD, PSL będą chciały te wybory jak najsłabiej przegrać, a PO jak najsłabiej wygrać. 
Wybory prezydenckie są pierwsze w trójskoku do władzy. Najbardziej widowiskowe medialnie, najmniej istotne dla sprawowania władzy. Następne to samorządowe i  ostatni skok - parlamentarne.
  Jeśli Platformie Obywatelskiej uda się trzykrotnie przeskoczyć konkurencję to będziemy mieli rządy monopartii. Wiedząc, że obywatele RP nie lubią niekontrolowanych rządów jednej formacji, PO będzie marginalizowała to zagrożenie.  Konkurencyjna trójka będzie maksymalizowała je, straszyła nim Wyborców po każdym udanym odbiciu Platformiarzy. 
Dlatego wygrana Komorowskiego i sukces PO w wyborach samorządowych  mogą pogrzebać szansę na większość PO w przyszłym Sejmie RP.

Wybór Grzegorza Napieralskiego  na kandydata SLD w wyborach prezydenckich jest najrozsądniejszym z możliwych. Zmusza  działaczy SLD do jedności, odsuwa spory na czas powyborczego trójskoku. Stawia na przyszłość partii pokiereszowanej w przeszłości. Umacnia SLD na lewej stronie sceny politycznej marginalizując przy okazji lewicowych konkurentów.
Teraz wszystko w rękach i w głowie Napieralskiego.

       PS.  Poniżej deser dla potrafiących czytać. 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

IDEALNY KANDYDAT NA POLSKIEGO PREZYDENTA

piątek, 23 kwietnia 2010 7:54

Wielu politycznych mózgowców głowi się obecnie nad szybkim znalezieniem nowego kandydata na prezydenta RP. Kandydata, który ma szanse wygrać z Bronisławem Komorowskim i zapobiec zdominowania RP przez PO.

Podpowiadam uprzejmie.
Takim jest  Włodzimierz Włodzimierzowicz Putin. Obecny premier Federacji Rosyjskiej.

Putin ma  wszelkie cechy niezbędne polskiemu prezydentowi.
Jest zdrowy. Wysportowany, sprawny fizycznie. Podoba się kobietom i wielu mężczyznom. Nawet wybrednym polskim mediom zaczął się ostatnio podobać.

Jest wykształcony. Prawnik. Były prorektor petersburskiego uniwersytetu państwowego. Zna obce języki, mówi biegle przynajmniej po  rosyjsku i niemiecku.  Po polsku nie mów jeszcze sprawnie, ale też nie wszyscy poprzedni prezydenci RP mówili zgodnie z polskimi normami językowymi. A bywali królowie polscy, którzy obejmując tron w ogóle polskiego nie znali.

Ma znakomite relacje z  przywódcami Niemiec, Francji- zatem może doprowadzić do reaktywacji Trójkąta Weimarskiego w UE. Jego prezydentura daje szansę na ostateczne pojednanie polsko- rosyjskie. Na pewno nie ma „ kompleksu Rosji" , o co podejrzewają światowe media przynajmniej kilku krajowych prominentnych polityków.

Udowodnił też, że potrafi twardo negocjować z Gazpromem, co daje nadzieję na naszą suwerenność energetyczną.

Jest człowiekiem aktualnie wierzącym, prawosławnym. Pozostaje w kręgu chrześcijańskiej Europy i jednocześnie gwarantuje konkordatowy rozdział polskiego państwa od Kościoła katolickiego. Do uzyskania pełni pobożnego wizerunku w mediach Putin musi się tylko nauczyć klękać na oba kolana.

Nie będzie miał problemów z lustracją, bo na pewno nie był tajnym kapusiem SB. Korzystał zapewne z zasobów SB w swej pracy zawodowej, czyli był prekursorem Instytutu Pamięci Narodowej.

Nie ma jeszcze obywatelstwa polskiego. Ale obywatelstwa polskiego nie posiadali też kiedyś prezydenci : Narutowicz, Wojciechowski, Mościcki , nawet Józef Piłsudski. Podobnie jak wielu aktualnych reprezentantów RP w sporcie.

Ma za to doświadczenia w pracy  w najwyższych organach władzy samorządowej i administracji  państwowej. Pełnił już funkcję prezydenta, obecnie jest premierem dużego, sąsiedniego kraju. Będąc prezydentem nie ograniczał się do roli strażnika kremlowskich żyrandoli, chociaż jest tam ich więcej niż w warszawskim Dużym Pałacu.

Na zajmowanym obecnie stanowisku pokazał, że można bez kłótni współpracować z premierem RP Donaldem Tuskiem. Czego wielu polskich polityków nadal nie potrafi. Dodatkowo dowiódł, że z polskim premierem można współpracować efektywnie, z korzyściami dla obu stron, bez demonstrowania podległości wobec Tuska. Nie wszyscy obecni kandydaci na prezydenta RP posiedli takie umiejętności.

Putin nie pije ostentacyjnie wina. Zwłaszcza gruzińskiego. Nawet najbardziej nieprzychylni mu politycy i dziennikarze nie zarzucali mu nadużywania alkoholu. Nie widziano go pijanego podczas pełnienia obowiązków służbowych. Nawet na Ukrainie,  gdzie szczodrzy gospodarze tradycyjnie polewają z meniskiem wypukłym.

Pomimo tego, że nie pije jak przysłowiowy Ruski - Putin jest już lubiany przez Polaków. Dodatkowo w Katyniu pokazał, że wzrusza się jak Polak , czyli zachowuje się jak „normalny człowiek" , co zauważyły nawet nasze media.

Putin ma wielkie szanse na wygraną, bo ze wszystkich obecnych kandydatów na prezydenta RP ma największą dynamikę wzrostu sympatii u obywateli RP.

Pozostaje tylko jeden problem. Trzeba będzie mu kupić nowy samolot dla wykonywania prezydenckich obowiązków. Putin do takich  radzieckich  staruszków, jakimi dysponują władze polskie, na pewno nie wsiądzie.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 327  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284327

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl