Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Odczepcie się od Millera!

czwartek, 29 marca 2012 8:01

 

Byłem jednym z trójki posłów  klubu parlamentarnego SLD, razem z Piotrem  Ikonowiczem i Bogdanem Lewandowskim, którzy demonstracyjnie wstrzymali się od głosu w czasie sejmowej ratyfikacji naszego członkowstwa w NATO.

Unia Wolności- ówczesna partia Janusza Palikota- traktowała nas potem jak zawszonych Żydów. W tym samym roku z grupą posłów klubu SLD pod przewodem Izabeli Sierakowskiej pojechaliśmy do Serbii bombardowanej przez siły NATO, wtedy już nasze wojsko, by sprzeciwić się rozwiązywaniu konfliktów etnicznych  wyłącznie militarnymi srodkami. Wtedy bardziej oberwało nam się od Leszka Millera niż amerykańskich inteligentnych rakiet. Protestowałem przeciwko wojnie w Iraku i Afganistanie. Starsi protestanci  może pamiętają.

A dziś  jestem przeciw bombardowaniu Millera.

Bo pamiętam jak wtedy było.  Pamiętam rząd Millera, koalicyjny z PSL, ale sakryfikowany przez największe media jako  rząd „sldowski”. Pamiętam doktrynę rządzącej wtedy opinią  publiczną „Gazety Wyborczej” – „ że  SLD mniej wolno”. 

Millerowi rzeczywiście mnie było wolno. Nie wolno było mu być  antyklerykalnym, bo  wówczas miał ujawniać się  jego genetyczny  „komunistyczny”  ateizm.  Pojawienie się Jerzego Urbana w siedzibie SLD ówczesne media oburzało,  a  goszczącą SLD w oczach „przyzwoitych ludzi” brukało.  Dziś dla tych samych mediów i „przyzwoitych ludzi” poparcie Urbana nobilituje Palikota i dowodzi słuszności jego postulatów.

Siemiątkowski, Miller, Kwaśniewski  nie mogli odmówić nowemu amerykańskiemu Wielkiemu Bratu współpracy w tak gorącym, jak wówczas,  momencie. Każda opieszałość z ich strony od razy byłaby napiętnowana jako dowód na ich niepełną demokratyczną  transformację „postkomuchów” ,  dowód na krypto Targowicę.  Przez te same media i wolnościowe środowiska, które dziś tak chętnie i łatwo ich osadzają za współpracę z USA. Ale tak jak wtedy tak i dzisiaj nie będą chciały ponosić za bombardowania medialne jakiejkolwiek odpowiedzialności. Nie chcą pamiętać, że administracji USA łatwiej było wywrzeć presję na Millera , któremu  w kraju  „mniej było wolno”.

Nie wiem jak to z tymi tajnymi więzieniami było. Chciałbym wiedzieć, ale nie dowiadywać się  o tym pod presją bieżącej walki politycznej. Z kontrolowanych, nieweryfikowalnych przecieków do mediów. Tylko dlatego, że Palikot zapragnął politycznie wypatroszyć Millera, a Tusk  rozwalić koalicję proreferendalną w sprawie emerytur.  Wszystko to znowu skończy się na błocie medialnym zamiast na wnioskach jak zachować się w przyszłości  w podobnych sytuacjach.  Jak uniknąć  presji  większych, międzynarodowych graczy.

 Nie lubię patetyczności, ale to bombardowanie medialne Millera, tak radośnie wspierane przez  kibicujących temu wszystkich przeciwników przewodniczącego SLD, w roku Euro 2012 może mieć tragiczne  efekty.  Do tej pory byliśmy peryferyjnym, drugorzędnym celem.  Zadupiem medialnym. Teraz krajowy  huk medialny + mecz w europejskiej skali to ponętna zachęta.

(...)

                                Reszta felietonu tutaj: www.lewica24.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Ból głowy z Syrią

piątek, 16 marca 2012 14:50

                         

Mam przysłowiowy ból  głowy z Syrią. Bo tam byłem, przejechałem wzdłuż i wszerz. Bo znam Syrię i jej historię więcej niż wielu gadających obecnie  w krajowych mediach.

W Syrii nie ma „ rewolucji”.  Nie ma buntu  biednych, głodnych, zdesperowanych. 

Dlatego, że  rządzony przez klan Asadów kraj rozwijał się w ostatnich latach w tempie około 6 procent wzrostu PKB.

 

Bo w Syrii pozostały resztki „socjalizmu arabskiego, heroicznego okresu partii BAAS.

Te resztki to dotowana przez państwo podstawowa żywność.

Dzięki temu nie było tam wiosną 2011 roku skokowego wzrostu cen jak w Tunezji i Egipcie. Co wywołało wybuchy społeczne „arabska wiosną" w naszych mediach zwane. 

Resztki tego socjalizmu to też wyjątkowo świeckie, jak na ten region, państwo.

 

Nieortodoksyjny, nie wojujący obyczajowo islam. Co przekłada się na prawa kobiet. Zwłaszcza chrześcijańskich. Ale też  islamskich. Tych wykształconych.

 

Przypomnijmy, że suwerenna Polska uruchomiła wówczas bezpośrednie połączenie lotnicze  do Syrii./.../  bo Matka Boska Częstochowska ma syryjską karnację.

 

Dalszy ciąg felietonu na: Lewica24.pl 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Bić Millera?

sobota, 10 marca 2012 17:06

 

Monika Olejnik z okazji 8 marca uczciwie wyjaśniała Leszkowi Millerowi w „Poranku Radia Zet”, dlaczego krajowe media przemilczały niedawne Forum Kobiet Lewicy. Chociaż do Warszawy przybyło ponad 5 tysięcy kobiet z całego kraju, więcej niż na innych, kobiecych forach.

Chociaż debatowano tam o ważnym problemie przemocy w rodzinach. Przemilczały, bo Forum zbiegło się z nadzwyczajną katastrofą kolejową pod Szczekocinami.

To wystarczyło polskim mediom, by ocenzurować problem codziennego maltretowania kobiet.

Zwłaszcza, że protestujące przeciwko przemocy, dla liberalnych mediów „złe kobiety były”. Bo związane z SLD.

Redaktorka Olejnik uczciwie przyznała, że gdyby w tym dniu jakaś kobieta została pobita, najlepiej znana z mediów celebrytka, wówczas wszystkie, uważające się za prestiżowe i poważne, krajowe media podchwyciłyby te temat. Ale skoro żadnej nawet nie poharatano- to szkoda było o tym gadać.

W polskich liberalnych mediach priorytet mają katastrofy. O tym, co robić, by katastrof unikać, wspomina się rzadko. To przecież takie nieciekawe.

François Hollande przyjechał do Polski już po żałobie po katastrofie i wystarczająco długo przed kolejną. Ale i tak doświadczył przemocy cenzury największych polskich, liberalnych mediów.

(...)


Cały felieton przeczytasz na Lewica24.pl 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 312  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284312

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl