Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

SPROSTOWANIE

sobota, 26 marca 2011 20:18

  

  

 

           Ponieważ na sprostowania w gazetach trzeba czekać – proszę przeczytać zanim ukaże się w gazecie

    „Polska. The Times” .

  

     W wydaniu magazynowym 25- 27 marca 20011 redaktor Joanna Miziołek napisała :

 

 

   „ Jak się dowiedzieliśmy  jeszcze w styczniu zeszłego roku, Sławomir Sierakowski miał dostać od  polityków SLD propozycje prowadzenia programu w telewizji publicznej. Zdaniem naszego informatora łącznikiem między  SLD a zarządem TVP był Rafał Rastawicki. Na spotkaniu  był też  Piotr Gadzinowski. Kiedy  Sierakowski odmówił, miał usłyszeć od Rastawickiego : Znajdziemy kogoś na twoje miejsce- twierdzi nasz rozmówca” .

 

    Niestety red. Joanna Miziołek zamiast zapytać mnie jak to spotkanie przebiegało  posłużyła się anonimowym źródłem , które wprowadziło ją w błąd.

 Prawda jest następująca 

 

 

      Spotkanie  Sławomira Sierakowskiego, Piotra Gadzinowskiego, Rafała Rastawickiego odbyło się.

 

   Było to spotkanie z mojej inicjatywy. Byłem wtedy wiece-przewodniczącym Rady Programowej  TVP / funkcja społeczna, nie etatowa, czyli  bezpłatna /  i realizowałem  postawione przez Radę zadanie programowe  -   tworzenie pluralizmu poglądów politycznych, w tym przypadków lewicowych, w telewizji publicznej.

  

    Ani ja ani dyrektor Rafał Rastawicki nie byliśmy „ łącznikami”  - przypuszczam , że Zarząd TVP nie wiedział o tym spotkaniu, bo poza pomysłem upowszechnienia dorobku Krytyki Politycznej żadnych konkretów nie było

   Sławomir Sierakowski nie dostał „ propozycji prowadzenia programu w telewizji publicznej”. To była propozycja dla  całego środowiska „ Krytyki Politycznej”. Propozycje zrealizowania programu, programów prezentujących dorobek intelektualny środowiska „ Krytyki Politycznej”.

 

   Sławomir Sierakowski nie odmówił, nie odrzucił tej propozycji podczas tego spotkania. Poinformował nas, że Krytyka Polityczna otrzymała inną propozycje od jednej komercyjnych telewizji , że musi naszą propozycję przedyskutować ze swoimi współpracownikami z Krytyki Politycznej. Wspomniał też o swoich planach – wyjeździe na stypendium do USA, co wykluczało jego udział w przedsięwzięciu  przez najbliższe miesiące . Zrozumiałem, że jeśli środowisko Krytyki Politycznej będzie zainteresowane prezentowaniem swego dorobku w telewizji publicznej to skontaktuje się z nami.

 

   Ponieważ Sławomir Sierakowski jednoznacznie nie odrzucił wówczas naszej propozycji zatem Dyrektor Rastawicki nie mógł powiedzieć, że „ znajdziemy kogoś na twoje miejsce”.

 

   To wszystko.

   

  


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

FLACZKI

środa, 23 marca 2011 12:08

  

 

     Przylatuje pan prezydent Barak Obama  do pana prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

        Oto program wizyty przygotowany przez gospodarza.

 

 

          Mężczyźni idą na dalekie polowanie,

 

 

        a kobiety zostają w domu.

 

 

  

 

 

     

         Pan prezes PiS Jarosław Kamiński udał się niedaleko do spożywczaka i z powodzeniem  zrobił podstawowe zakupy. Skoro zakąskę już ma, to czas na monopolowy, a w drodze powrotnej porno- shop.

 

  

       Przyłapano pan prezydenta Komorowskiego, pana prezesa Kaczyńskiego, nawet pana premiera Tuska na popełnianiu błędów. Tym razem ortograficznych. Ponieważ i mnie zdarzało się takie popełniać - znajoma wróżka orzekła, iż bendem prezydętem.

 

  

    Z żyjących jeszcze prezydentów mistrzem ortografii i poprawności języka polskiego jest bezsprzecznie generał Wojciech Jaruzelski. Ponieważ został on wybrany przez Sejm Kontraktowy i co gorsza jest też abstynentem, to nie nadaje się na wzór dla uczącej się ortografii młodzieży w naszym kraju.

 

  

     Klasyk nieortodoksyjnej ortografii pan ex prezydent Lech Wałęsa potwierdził, że zna przyczyny katastrofy smoleńskiej. Aby je poznać, ujawnia,  wystarczy tylko odsłuchać rozmowę braci Kaczyńskich popełnioną w czasie lotu do Smoleńska i nagraną przez podsłuchujące spec służby.

Plotki w  Warszawie głoszą, iż władze RP boją się rozmowę ujawnić, bo bracia Kaczyńscy używają języka wysoce parlamentarnego. Innymi słowy klną jak senatorowie Platformy Obywatelskiej.

  

  

 

    Z dziejów polskiej głupoty. Najpierw nie weszliśmy do strefy euro, potem obraziliśmy się na strefę euro. Za to, że nie zapraszają nas na obrady strefy euro kiedy ustalają politykę gospodarcza strefy euro.

  

  

     Z dziejów polskiej wrażliwości i solidarności międzynarodowej. Po każdej  światowej katastrofie  lub rewolucji krajowe media najpierw ekscytują się czy zginął tam jakiś Polak. A potem krajowi eksperci od problemów międzynarodowych wnikliwie debatują czy owo wydarzenie zakłócić może plany wakacyjne Polaków.

  

  

     Z dziejów polskiej normy pielgrzymkowo-smoleńskiej. Kontrolerzy mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości  Handlowej Artykułów  Rolno- Spożywczych w Warszawie zakazali sprzedaży wódki „ Alpejska” pędzonej w siedleckim Polmosie. Bo nazwa produktu wprowadza konsumentów w błąd. Albowiem wódka „Alpejska”  nie jest pędzona w Alpach, tylko w niżej położonych geograficznie Siedlcach. Strach padł na ruskie pierogi, kołduny litewskie, barszcz ukraiński , a przede wszystkim bimber „ księżycówkę”  od lat wprowadzających polskich konsumentów w błąd.   

 

 

        

                    Ogłaszam 10 kwietnia 2011

 

        

                 DNIEM BEZ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ.

   

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ROZMOWA NIEDOKOŃCZONA

środa, 02 marca 2011 10:38

 

 

 

     Krytykowany za pazerność w „ odzyskiwaniu „  majątku, kosztem państwa polskiego, Kościół katolicki tłumaczy, iż jedynie odbiera to co mu zły PRL zagrabił.

 

 

    Warto zadać pytania:

 

 

x/ Komu wcześniej posiadane przez polski Kościół kat.  majątki zostały zagrabione ?   Przecież  do tak olbrzymich majątków Kościół kat. nie doszedł wyłącznie swą oszczędnością i pracą .

 

 

x/ Dlaczego mieniący się „ patriotycznym”  Kościół kat. zdecydował się na wyszarpywanie państwowego majątku ledwo co powstałej , już „wolnej”  Polsce ?

 

 

x/ Skoro Kościół kat. ustami swych biskupów głosi, iż należy bezwzględnie zwracać mienie zagrabione – to czemu nie chce oddać obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej zagrabionego przez księcia Władysława Opolczyka w Bełżcu na Ukrainie i przekazanego częstochowskim paulinom ?   

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 341  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284341

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl