Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

CZYTAJCIE I ZAPAMIĘTAJCIE

niedziela, 27 lutego 2011 21:34

  

 

       Moje  słuszne poglądy – mój program wyborczy do Sejmu RP

 

   Dziś zagadnienie „ Koalicja wyborcza SLD i PiS".

  

Odpowiadając na liczne zapytania i spekulacje mediów - wyjaśniam.

   

      W Sejmie RP po jesiennych wyborach parlamentarnych   

 

  

      koalicji rządzącej SLD + PiS nie będzie.

 

  

Ani koalicji zawartej przez ludzi z poparciem politycznym SLD i ludzi z poparciem politycznym PiS - czyli tak zwanego „rządu fachowców”.

Polsce nie grozi aktualnie rząd byłych neofaszystów – zatem przypadku doraźnej koalicji anty neofaszystowskiej w mediach publicznych nie trzeba będzie w skali kraju powtarzać.  

 

   A gdyby się jednak coś takiego w Sejmie kroiło – to pierwszy  przegryzę grdykę osobie nawołującej do koalicji z partią Jarosława Kaczyńskiego, jeśli jesienią posłem zostanę wybrany.   

  

     Zębów na pewno nie będę musiał używać, bo w przyszłym parlamencie będzie następująca koalicja rządząca.

  

   Jesienne wybory parlamentarne wygra PO, ale większości w Sejmie mieć nie będzie. Jeśli dobry wynik osiągnie PSL, zwykle nieoszacowany w sondażach, to koalicja PO + PSL zostanie odnowiona.

 

   Jeśli jednak staremu małżeństwu politycznemu PO + PSL nie wystarczy mandatów poselskich, by mieć bezpieczną większość, czyli 233 – 235 mandatów to

 

   Po pierwsze zaproszą do koalicji partię zwaną „ Polska jest Najważniejsza”.  Ta uzupełni brakujące koalicji mandaty swoimi,

a jeśli będzie miała ich za mało,

to uzupełni deficyt mandatów żądnymi władzy parlamentarzystami wybranymi z list PiS.

 

  

   Wtedy SLD będzie najsilniejszym ugrupowaniem opozycyjnym.

  

 

      Osamotniony, odchudzony politycznie Jarosław Kaczyński dożywać będzie politycznej emerytury.

 

  

       Jeśli partia „ Polska Jest Najważniejsza”  do Sejmu nie dostanie się, bo nie przekroczy progu wyborczego,

to Platformiarze  wyciągną z PiS brakujących im parlamentarzystów przy pomocy liderów PJN.

 

 

Wtedy koło albo klub parlamentarny PJN powstanie wyłącznie z posłów wybranych z listy PiS.

 

  

     Reasumując – jeśli ktoś zwabiony wzrastającymi notowaniami SLD przychodzi do SLD z nadzieją, że sobie szybko porządzi –niech lepiej już porzuci takie nadzieje.

   I od razu idzie do PO.  

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

FLACZKI TYGODNIA

poniedziałek, 21 lutego 2011 15:05

 

 

    Żywność ma zdrożeć o 5-6 procent w tym kwartale. Jedzcie i pijcie póki stać Was na to.

 

   Pan komisarz Oli Rehn odpowiedzialny w UE za sferę gospodarczo- walutową wezwał na dywanik premiera Donalda Tuska i ministra Jana Vincenta Rostowskiego by ujawnili wreszcie zaplanowany program cięć budżetowych prowadzących do ograniczenia deficytu budżetowego RP. Obaj wezwani coś pewnie ujawnili, ale nie podzielili się tym planem z Obywatelami RP, bo zbliża się kampania wyborcza i trzeba trzymać    „ ciemny lud”    w słodkiej niewiedzy.

Po wygranych, przez PO, wyborach parlamentarnych zdrożeje wszystko.

  

  W Egipcie, jak cieszą się krajowe media, zwyciężyła  „demokracja” . Albowiem władzę objęła Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, która zawiesiła Konstytucję, działalność partii politycznych i związków zawodowych oraz obiecała przeprowadzić reformy i wolne wybory. Słuchając przemądrych komentarzy dyżurnych, poprawnych umysłowo gwiazd krajowej publicystki politycznej można wywnioskować przy okazji, że w naszym kraju 13 grudnia 1981 roku generał Jaruzelski dokonał prawie bezkrwawej, na tle obecnych afrykańskich, pionierskiej  „demokratyzacji”.

Różnica jest następująca: Jaruzelski oddał dyktatorską władzę zupełnie bezkrwawo w 1989 roku, kiedy opozycja spełniała już minimum kompetencji i odpowiedzialności politycznej, a w   " zdemokratyzowanych "   krajach północnej Afryki takich gwarancji nadal nie ma.

Za to, że generał Jaruzelski uchronił stanem wojennym Polskę od obecnego wariantu libijskiego i oddał władzę w 1989 roku -  obecnie głupi i zakłamani antykomuniści zmuszają generała do wysiadywania na salach sądowych w czasie dętych procesów politycznych.

 A przecież  mógł generał, jak afrykańscy wojskowi, nakraść się, potem władzę Amerykanom oddać, i wieść spokojny żywot emeryta w krajach ciepłych i bezpiecznych.   Ale tak to jest kiedy chce się być  realnym polskim patriotą w kraju pełnym od licznych nadrealnych polityczno - patriotycznych  idiotów.

   

    Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy gani państwo polskie za haniebne praktyki łamania praw człowieka. Obecne państwo polskie nie tylko nie wykonuje orzeczeń strasburskiego Trybunału Praw Człowieka i nadal toleruje haniebne praktyki długotrwałego „ aresztu wydobywczego” i przewlekłych procedur sadowych.

Likwidacja patologii   „ aresztu wydobywczego”   to kolejny fragment mojego sejmowego programu wyborczego.

 

   Triumfalnie poinformowano, że to kraj nasz w czasie swej prezydencji UE zorganizuje Szczyt Partnerstwa Wschodniego a nie bracia Węgrzy, którzy mieli to w programie swej prezydencji. Oficjalnym powodem oddanie nam przez Węgrów tak wspanialej i prestiżowej imprezy jest natłok konkurencyjnych unijnych imprez w maju 2011.  Skoro nie w maju, to czemu Węgrzy nie chcieli zorganizować szczytu w czerwcu, kiedy jeszcze będą prezydencić, a terminy wtedy będą wolne ?

Na mojego nosa Węgrzy zorientowali się, że szczyt może okazać się klapą. Bo kraje UE pierwszej prędkości straciły zainteresowanie dla Partnerstwa Wschodniego, ktore miało być bacikiem na Rosję. Bo nie wiadomo co teraz zrobić z Białorusią z jednej strony obłożoną sankcjami UE za pałowanie opozycji i zachęcanej z drugiej strony przez UE do uczestnictwa w Partnerstwie Wschodnim.

Warto przypomnieć, że pozostała piątka krajów przyszłego Partnerstwa jest skłócona ze sobą i każdy z nich gra na siebie, a nie na odgórnie montowaną grupę regionalną.  

Wygląda na to, że Węgrzy cwanie pozbyli się „gorącego kartofla”, a Polska pewnie znowu zrobi z przyszłej porażki Partnerstwa powód do honorowej dumy.

 

   Rząd będzie walczył dla dobra Polaków – triumfalnie doniosły prorządowe media. Ponieważ tylko co drugi europejski sklep internetowy chce obsługiwać klientów z Polski – rząd będzie walczył z taką haniebną dyskryminacją. W przyszłej kadencji Sejmu rząd PO chce  doprowadzić do stanu pełnej obsługi Polaków przez sklepy internetowe. Dość tego wykluczenia !!!!!!!

 

  A przy okazji. Czemu krajowi politycy dążący do zarządzania państwem polskim zwykle werbalnie wypowiadają się tylko w imieniu „ Polaków”. Przekonują np. że „ Polacy chcą” , albo  „kierując się zdaniem Polaków” itp.

A przecież w naszym kraju żyją też niePolacy.

Ochrona interesów wszystkich obywateli RP, nie tylko tych zmitologizowanych „ Polaków”, to kolejny fragment mojego sejmowego programu wyborczego.

 

   Jedynie 7,5 tysiąca złotych miało kosztować pierwsze, czyli biorące, miejsce na samorządowych listach wyborczych Platformy Obywatelskiej w swarzędzkim regionie. Poinformował o tym były działacz PO, którego nie stać było na wymarzoną „ jedynkę”. Teraz jest w „ Polska Jest Najważniejsza”. Tam podobno taniej.   

 

   Odziały specjalne zakonu ”Rycerzy Kolumba” ze Stanów Zjednoczonych dokonały udanej interwencji na terenie suwerennej Rzeczpospolitej. Komandosi „RK” pogonili PiSowskich zakonników pragnących wydymać i odstawić od zakonnego cycka  dwóch innych zakonników - posłów PO Ireneusza Rasia i Michała Szczerby - oskarżając ich o wspieranie pederastów w Sejmie RP. Wielki Brat uznał jednak, że lepsi są w katolickim zakonie rządzący posłowie niż opozycyjni ortodoksi. W Afryce też USA woli swoich wojskowych dyktatorów od wszystkich nie swoich.

 

   Po redakcji „ Playboya” kolejne ważne środowisko wypowiedziało posłuszeństwo wyborcze Platformie Obywatelskiej. W minionym tygodniu był to Business Centre Club – reprezentacja krajowych średnich przedsiębiorców.

 

   Co dziesiąty średni przedsiębiorca przyłapany na nieopodatkowanych dochodach twierdzi, ze osiągnął je z prostytucji seksualnej, która jest w naszym kraju nie tylko legalna, ale też wolna od podatków. Czas prostytucję uczciwie opodatkować, podobnie jak sutenerstwo. To jednak trzeba wpierw zalegalizować.

 

   Wzrósł gwałtownie światowy popyt na relikwie z JP2. To wielka szansa na proeksportowy profil polskiej ekonomii. Aktualnie monopol na relikwie i certyfikaty relikwii JP2 ma kardynał Stanisław Dziwisz już i tak niezwykle wpływowy człowiek.

 

   Media sugerowały, że powodem wypadku rajdowego Roberta Kubicy była nielegalna rozbiórka barier drogowych dokonana przez społeczeństwo lokalne. Społeczeństwo cichaczem bariery rozebrało, by mieć bliżej do lokalnego kościoła. To kolejny dowód na szkodliwość religii.

 

   Stadion Śląski w Chorzowie nie będzie w barwach polskich, czyli biało – czerwonych, lecz w żółto – niebieskich barwach autonomii śląskiej. To efekt koalicji samorządowej PO + PSL z ruchem Autonomii Śląskiej. PO miała alternatywę koalicji z PSL i SLD ,ale brzydziła się czerwonymi z SLD i wybrała autonomistów uzależniających koalicję od zgody na przemalowanie stadionu.

 

   Poinformowano, że 44 procent Obywateli RP nie miało w zeszłym roku żadnego kontaktu nawet z jedną książką. Zaś ponad 70 procent wyżej wymienionych Obywateli nie potrafi zrozumieć tekstu dłuższego niż 3 strony maszynopisu.

 

   Ponieważ te „ Flaczki „  są dłuższe niż 3 strony  –  proszę o ponowne  ich przeczytanie.      

  


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

FLACZKI TYGODNIA

niedziela, 13 lutego 2011 13:11

  

 

   Stało się. Unia Europejska sformalizowała istnienie  „Europy dwóch prędkości”. Polska bez euro znalazła się w grupie skazanej na wolniejszy rozwój.

 

   W dyskusji o zmianach w Otwartych Funduszach Emerytalnych jestem po stronie ministrów Boniego, Rostowskiego i premiera Tuska.

 

   Przybyło w ciągu ostatniego półrocza ponad 26 tysięcy urzędników administracji państwowej. Kiedy rządząca koalicja podnosiła podatek VAT na osłodę podatnikom obiecywała oszczędności w administracji. Wzrosło to i to.

 

   Polski rząd nie może zakończyć swojego śledztwa w sprawie  „katastrofy smoleńskiej”, bo nie można przeprowadzić eksperymentu, czyli doprowadzić drugi, ostatni już, samolot Tu-154 do stanu katastrofalnego.  Nie można, bo podobno ów samolot jest niesprawny. W Warszawie plotki głoszą, że rząd  czeka ze swoim  raportem na czas po 10 kwietnia. Bo wyniki raportu mogą być katastrofalne dla notowań rządu.

 

   Po roku od katastrofy smoleńskiej rząd wydał z siebie instrukcję zakazująca wspólnego podróżowania prezydenta z premierem, premiera z marszałkiem Sejmu RP.  Szorstka przyjaźń Tuska z Schetyną radykalnie przyśpieszyła słynny z powolności proces decyzyjny rządu.

 

   Ponad pół miniona złotych wydał katowicki IPN na ekshumacje generała Sikorskiego. Śledczy chcieli udowodnić radziecki spisek. Teraz tłumaczą się, że warto było, bo ubrali szczątki generała w nowy mundur.

IPN musi odejść – to jedno z moich haseł wyborczych.  

 

    Proboszcz  bazyliki mariackiej w Gdańsku poinformował, że nie odda zagrabionych państwu polskiemu zabytków. Pani dyrektor Muzeum Narodowego zagroziła proboszczowi egzekucją sadową. Spór  zakończył  „polubownie”  minister kultury i dziedzictwa Bogdan Zdrojewski z PO.  Zapewnił funkcjonariuszy Kościoła kat., że państwo polskie swego zagrabionego mienia od rzymskich katolików odzyskiwać nie chce.

 

   Po skontrolowaniu przez NIK sztandarowego programu PO – budowy boisk typu   „ Orlik” okazało się, że ponad 1300 z nich obciążonych jest finansowymi nieprawidłowościami. Rządzący nawet „ orlika” potrafią oskubać.

 

   Wybory uzupełniające do Senatu rozgrywane wedle nowej, jednomandatowej ordynacji wyborczej wygrał pan Henryk Stokłosa. Milioner z 27 zarzutami prokuratorskimi. Wynik wyborów dedykuję wszystkim entuzjastom jednomandatowych okręgów wyborczych w naszym kraju.

Senat do likwidacji – to też moje hasło wyborcze.

 

   Wzrosły notowania  przedwyborcze SLD. Kilku prominentnych działaczy już poczuło się ministrami.  Media - aby obrzydzić SLD - zaczęły lansować wizję powyborczego sojuszu PiS – SLD. To typowy straszak by napędzić głosów słabnącej PO.

Nie dla koalicji z PiS – to moje kolejne hasło wyborcze.

 

    JP2 będzie świętym to już pewne. Pozostaje pytanie czyim nowy święty będzie patronem ?  Typowani na razie są: prawa człowieka, niepłodne matki, narciarze, cała Polska.  Jeśli masz swoją propozycję  - zgłoś w komentarzach.  

 

   Ojciec chrzestny Radia Maryja Tadeusz Rydzyk został skazany na 3,5 tysiąca złotych grzywny za organizowanie nielegalnych zbiórek pieniężnych. Ojciec Dyrektor zapowiedział odwołanie się od wyroku, bo kara bije po kieszeni i honorze. Wierni Rydzykowi – nowemu męczennikowi - radiomaryjcy pewnie już zbierają się na poczet grzywny, ale tym razem przy zachowaniu zasad konspiracji.

 

    Poseł Robert Węgrzyn z PO został ukarany pieniężnie przez szefa swego klubu parlamentarnego za opowiadanie głupich dowcipów o lesbijkach. Jako sankcję dodatkową minister Radek Sikorski zaproponował bici posła linijką po łapach i przymusowe pompki.

To typowe zupackie myślenie. Proponuję pozytywne wychowanie pana posła. Niech para lesbijek przyjmie go na wychowanie, niech poseł Węgrzyn zamieszka z nimi. Nic tak dobrze nie leczy z nietolerancji i ksenofobii jak wspólnota mieszkaniowa.  

 

    Marcin Meller rednacz. „ Playboya”  listem otwartym ogłosił zerwanie swych stosunków wyborczych z PO.  Platfusmersi zawiedli lidera opinii młodych, bogatych, miejskich. W efekcie w mediach pojawiły się opinie, że nawet króliczki „ Playboya” uważają głosowanie na Tuska za obciach.

W ramach akcji odwetowej minister Radek Sikorski pogardliwie wyraził się o sile opiniotwórczej  magazynu „ Playboy” i o poziomie intelektualny króliczków. Króliczki zagryzły zęby. Wypięły uszka w górę!. Strzeż się Radku ! Króliczki potrafią być gorsze od talibów.

 

   Słynny, emerytowany już, Agent CBA „ Piękny Tomek” pojawił się 10 lutego w pierwszym kręgu otaczającym prezesa Jarosław Kaczyńskiego.  „ Piękny Tomek „  znany z wydzielania oszołamiających feromonów ma podobno wystartować do Sejmu z listy warszawskiej PiS montowanej przez byłego wodza CBA Mariusza Kamińskiego. W Sejmie pracujący pięknym ciałem Agent będzie mógł w pełni rozwinąć swe skrzydła.

 

   Polska norma smoleńska. Z areszty policyjnego w Będzinie zbiegli zatrzymani przestępcy. Wyrwali murom zęby krat. Bez wysiłku, bo w czasie niedawnego remontu kraty wymieniono i osadzono na wypełnieniu styropianowym.

 

   Rektor uniwersytetu Wrocławskiego zarządził przymusową dla kadry naukowej pielgrzymkę do Smoleńska-Katynia. Uznał widać, że trzeba pielęgnować tradycje katyńskie.  Zamordowani oficerowie też dobrowolnie do Katynia nie jeździli.

 

   Radny z PO Kazimierz Czekaj zgłosił propozycję aby w Poroninie przywrócić pomnik Włodzimierza Iljicza Lenina  - najsłynniejszego kuracjusza poroninskiego. Jako atrakcję turystyczną, o którą pytają wszyscy przyjezdni.

Lenin jednak wiecznie żywy.      

   

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 318  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28      

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284318

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl