Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

USTA KWAŚNIEWSKIEGO

środa, 27 lutego 2008 15:34

       We wtorek Radiowa Trójka zorganizowała fetę z okazji wręczenia Srebrnych Ust za rok 2007.  Nagrody za najdowcipniejszą , najbardziej ironiczną wypowiedz ludzi zwanych politykami.  Ponieważ wygrałem Usta za rok 2006 to mam do końca życia coroczną Trójkową balanżkę.

            W tym roku wygrał Aleksander Kwaśniewski za proroczny apel do PiSuarów i suki Saby ,aby zeszli ze złej drogi .

       Obstawiałem przed ogłoszeniem wyników , że Kwaśniewski będzie na  pudle.   Nie spodziewałem się jednak  jego pierwszego miejsca . Kiedy to ogłoszono na sali było przynajmniej  kilkoro jego bliskich współpracowników.  Ludzi , którzy zrobili karierę dzięki jego promocji.  Ale kiedy organizatorzy zapytali ;  kto w imieniu nieobecnego Aleksandra odbierze nagrodę ,  nastała cisza.

         Zdecydowałem się  na to , bo był Kwaśniewski moim pierwszym szefem  w " itd" , bo głupio jest , kiedy nikt nie chce przyznać się do nieobecego już na scenie politycznej , przegranego w ostatnich wyborach polityka . Wiem co to znaczy , choć daleko mi do byłego prezydenta ,  bo też przegrałem wybory  niedawno . Też wielu znajomych , przyjaciół deklarowanych , już nie chce identyfikacji ze mną. 

           Przykład Kwaśniewskiego pokazuje jak małostkowe jest nasze życie polityczne. Jesteś na topie to jesteś , spadłeś  to  grób towarzyski. 

            Przeczytajcie wywiad z Kwaśniewskim w  " Krytyce Politycznej ".  Pokazuje on  tam mistrzostwo w ocenach personalnych , programowych, sytuacyjnych.  Wyjaśnia dlaczego lewica instytucjonalna w Polsce dołuje. 

         Wywiad wart podwójnych Srebrnych Ust.   


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Tusku ! Polacy nie zapomną ci Kosowa .

poniedziałek, 25 lutego 2008 22:16

     Donaldzie Tusku !    

                  Masz jeszcze chwilę na refleksję .   Nie podejmuj bezmyślnie decyzji .   Nie ufaj plastikowym , służalczym wobec USA doradcom.    Nie przykladaj , w imieniu RP,  ręki do powstania islamskiej " niepodległej "   prowincji Kosowo.  Nie wciągaj naszego państwa do grona bezmyślnych , albo sprzedajnych  kreatorów  nowych wojen bałkańskich.  Posłuchaj głosów rozsądnych doradców , znawców bałkańskiej  problematyki. Zanim powstać ma wolne Kosowo niech Unia Europejska  zaprezentuje plan pomocy , integracji z UE dla całego regionu. Nie zgadzaj się , by za proalbańską politykę USA płaciliśmy   my i inne kraje UE.  Najpierw niech nastąpią wizyty naszych ministrów  w Serbii ,w Prisztinie, w Brukseli , a potem  podejmujmy decyzje w sprawie Kosowa.

      Szybkiego,  czyli błędnego uznania nowego bytu państwowego Kosowa  Polacy nie zapomną ci.

      Rachunek za owczy pęd w polityce , za nieliczenie się z polskimi interesami  dostaniesz premierze  przy następnych wyborach .    Z dużym dodatkem za proamerykański serwis .


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

MINISTROWIE ZDOBYWAJĄ NOWE SPRAWNOŚCI

poniedziałek, 25 lutego 2008 10:14

       Burza medialna wywołana z okazji 100 dni rządu raz jeszcze dowiodła , że opanowała nas mediokracja. Czy można rzetelnie ocenić rząd po pierwszych stu dniach ? Oczywiście , że nie . Każdy kto trochę dłużej i więcej interesuje się polityką ,  doskonale wie o tym. Ale skoro mamy okres względnego spokoju społecznego to po co nam dyskutować o uznaniu Kosowa , o warunkach pracy w supermarketach , o koncentracji na rynku medialnym. Zróbmy zabawę ,  urządzmy teledurniej i zamiast gwiazd jeżdżących na wzwodzie  oceniajmy ministrów. Najlepiej SMSami. To nieważne , że oceniajcy zwykle  nie znają  ministrów , zakresu ich kompetencji , dokonań , planów . Liczy się ruch obrazków w telewizorniach.

            Premier zamiast pracować  biega po mediach i udziela wywiadów. Ministrowie  jak skauci zdobywają nowe sprawności : Konferencjuszy  i   Pisarzy Zleconych  przez Premiera Okresowych Sprawozdań. Też zamiast pracować , albo odpoczywać grają w Akademiach na cześć 100  Dni. Opozycja  nie próżnuje i też gra w spektaklach obrzydzających rząd.    Jedynym  skutkiem takich medialnych zapasów jest rozwój  politycznej kinematografii , wysp politycznych klipów.   Cały naród kręci z politykami !

             Wajda Oscara nie dostał , ale sama nominacja to wielki sukces . Gratulacje.  Dostaliśmy Oscara  za film animowany " Piotruś i wilk ".  Gratulacje.   Może wystawić do Oscara najnowsze  polityczne animacje. Zwłaszcza te w ktorych Jarosław gra rolę  Gejowego. 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 338  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
2526272829  

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284338

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl