Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Środa 19 pażdziernika 2011

środa, 19 października 2011 12:35

            

                    

                  W kółko krzyżyk

 

 

     Palikot krzyża z Sali Planarnej Sejmu RP nie zdejmie i sam doskonale wie o tym.

 

     Na przełomie lat 1997/ 98  roku próbowałem tego i prowadziłem intensywną parlamentarną korespondencję z ówczesnym marszałkiem Sejmu Maciejem Płażyńskim. Odmówi mi zręcznie falandyzując prawo.  Historia tego sporu została zapisana na łamach „ Nie”. I zapomniana, nawet wśród liderów SLD.

 

    Płażyński odmówił, bo miał sejmową większość i wsparcie mediów. Poza tygodnikiem „ Nie” i „ Trybuną” żaden dziennikarz wówczas nie zająknął się o tym. SLD już wtedy „ mniej było wolno”.     

 

     W roku 2001 próbowałem zdjąć krzyż ponownie, ale  marszałek Marek Borowski też mi odmówił. Nie było szans, argumentował, bo lewica nie miała większości parlamentarnej. Kierownictwo SLD nie chciało drażnić koalicjanta PSL, Kościoła kat., i mediów. Wtedy przecież niezwykle opiniotwórcza „ Gazeta Wyborcza” oficjalnie ogłosiła, że SLD „ mniej wolno”.

     Niebawem widmo ewentualnej porażki referendum o naszym wUniowstąpieniu nakazało kierownictwu SLD zawarcie rozejmu z polskim Kościołem kat. Unia Europejska miała być warta mszy.

 

     Teraz też marszałek Sejmu RP odmówi zdjęcia krzyża, zaś PiS czując wiatr w żaglach przeforsuje uchwałę sejmową w sprawie legalizacji sejmowego krzyża.

W ten sposób Palikot ma szansę na formalną legalizację krzyża nadal nielegalnego.

 

        Ale nie o to chodzi by zdjąć krzyż, ale by pogonić go.

 

     Sejmowa awantura o krzyż pomoże  „ Napoleonowi „   Palikotowi scementować swój, losowo wybrany,  klub parlamentarny. Nic tak nie łączy jak wyzwanie na bój, prawie śmiertelny. Bój co prawda  z góry niewygrany, ale mu Polacy kochamy Powstania Warszawskie.  Poza tym konflikt z opozycyjnym PiS jest najbardziej bezpieczny medialnie i opłacalny politycznie.

 

     Dodatkowo szybki konflikt żołnierzy Palikota  ze wszystkimi pozostałymi parlamentarzystami w Sejmie RP onieśmieli, przynajmniej na początku, łowców głów z pozostałych klubów parlamentarnych  do  wyłuskiwania palikotowców.

 

    Po zapowiedzianej odmowie marszałka Sejmu, Palikot zapowiedział skargę do Trybunału Konstytucyjnego. Ale tu trzeba mieć nie tylko sensownie napisany wniosek, ale też przynajmniej 65 poselskich podpisów. Czyli bez SLD tego drugiego kroku zrobić się nie da.  I tu będzie pewnie pierwszy krok ewentualnej przyszłej kooperacji Palikot –SLD.

Oczywiście prawicowy skład Trybunału Konstytucyjnego, wybrany kiedyś też głosem Palikota, ewentualną skargę odrzuci.

 

     Ale Palikot robi to co najlepiej potrafi  - szum medialny.

 

     Z drugiej strony kolejny przegrany bój o krzyż wzmocni wszystkich zwolenników świeckiego państwa.

I pewnie już nie za dziesięć lat, ale za kolejne cztery temat ten powróci w nowym Sejmie RP.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (34) | dodaj komentarz

Poniedziałek 10 pażdziernika 2011

poniedziałek, 10 października 2011 14:29

 

Dziękuję Wam

 

za Wasze Głosy !

 

Piotr Gadzinowski

  

        


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

sobota 8 sierpnia 2011

sobota, 08 października 2011 9:02

   cisza wyborcza


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 340  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284340

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl