Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

GADZINA NAGRODZONY

poniedziałek, 25 października 2010 14:56
      Jury w  IV Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów  " Interscenario 2010"   w składzie :   AnnThomas,   Graham Jones,   Paul Gulino,  Andrzej Krakowski przyznało II nagrodę w festiwalowym konkursie na scenariusz w wysokości 20 tysięcy złotych polskich  scenariuszowi   Piotra Gadzinowskiego  "Czaszka pracuje".   Jury uznało go  za " wyjątkowo nowatorski ". 
      
    Fundatorem narody jest prezydent miasta Wrocławia Rafał Dudkiewicz.

   Nagrodzony scenariusz można przeczytać na stronie piotrgadzinowski.pl

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Moje słuszne poglądy.

wtorek, 19 października 2010 13:12

 

Na polski Kościół kat.

      Polski Kościół kat. jest wyjątkowo zakłamaną instytucją. Ustami abepe Henryka Hosera  niedawno zaszantażował posłów i zagroził klątwą rzuconą na popierających zapłodnienie „ in vitro". Gdyby polski Kościół kat. żył w prawdzie to zgodnie ze swoją  „nauką społeczną „    już dawno rzuciłby klątwę na wszystkich rodziców praktykujących metodę „ in vitro". Także na dzieci zrodzone z tej metody, na lekarzy wykonujących  zabiegi zakazane przez polski Kościół kat.
   Rzecz jasna takiego kroku funkcjonariusze Kościoła kat. nie uczynią, bo boją się społecznej reakcji.  Masowego odchodzenia oświeconych owieczek od biskupiego kierdla.  Posłów zaś można szantażować, poniżać, bo stan poselski jest w Polsce mało poważany. Co prawda takie szantażowanie posłów to psucie polskiej demokracji, działania antysystemowe. Ale o tym nasi komentatorzy polityczni i celebryci rzadko wspominają, bo podobnie jak stan poselski, uzależnieni są od swoich proboszczów.

  
    Polski Kościół kat. jest wyjątkowo niedemokratyczną instytucją w naszym, demokratyzującym się społeczeństwie i państwie. To jedyna ogólnokrajowa instytucja rządzona nadal niedemokratycznie, stosująca totalitarne metody. Zauważmy, że pan prezydent, pan premier, panowie ministrowie mają moralne opory podczas kontaktów z niedemokratycznymi rządami Chin, Wietnamu, czasem Arabii Saudyjskiej. Nie mają takich w czasie kontaktów z reprezentantami niedemokratycznego państwa watykańskiego i reprezentantami niedemokratycznej, totalitarnej, łamiącej prawa człowieka instytucji Kościoła katolickiego.  Widać jak zakłamanie Kościoła kat. promieniuje na polskie elity polityczne i intelektualne.

  
    Polski Kościół kat. jest wyjątkowo anty modernizacyjną instytucją w naszym kraju. Niewiele ma on już wspólnego z nauczaniem Jezusa Chrystusa. Zresztą funkcjonariusze polskiego Kościoła kat. zachowują się tak jakby przestali wierzyć w Jezusa Chrystusa. Sakralizując ludzki zarodek przemieniają się w sektę czcicieli  świętych Zygot.  Uświęcając nienarodzone zarodki w swej  pozostałej praktyce akceptują ziemskie piekło narodzonych.   Tak zwana  „ społeczna nauka"  Kościoła kat. jest sprzeczna z zasadami nowoczesnego społeczeństwa świeckiego. Dziś przeszkadza w rozwoju naszego kraju. Sprzyja np. przestępczości zorganizowanej, jak choćby podziemiu aborcyjnemu.

  
    Polski Kościół kat. jest wyjątkowo łapówkarską instytucją w naszym kraju. Istniejąca nadal Komisja Majątkowa przez lata służyła elitom politycznym, od prawa do lewa,  do korumpowania funkcjonariuszy Kościoła kat.  Łapówki dla oszukania społeczeństwa nazwano    „ zwracaniem Kościołowi mienia zagrabionego przez  PRL".   W rzeczywistości były to polityczne łapówki dawane w formie gotówki, ziemi, nieruchomości funkcjonariuszom polskiego Kościoła kat. w zamian za ich neutralność, przychylność, poparcie dla polityków. Zwłaszcza  w czasie wyborów. 
Politykom łatwo było dawać takie łapówki, bo przecież nie dawali ze swojego majątku tylko rozdawali majątek państwowy, traktowany jak za PRL-u,  jako „ niczyj".  Funkcjonariusze Kościoła kat. brali takie polityczne łapówki bez skrupułów, bo od lat finanse tej instytucji oparte są na łapówkarskich formach pozyskiwania dóbr, często zwanych  „ ofiarami".
Warto przypomnieć, że Jezus Chrystus nie tylko nauczał za darmo, czasem też cudownie rozmnażał  żywność i napoje dla grona słuchających go. Używający Chrystusa jak znaku towarowego funkcjonariusze polskiego Kościoła kat. nie chcą naśladować chrystusowego sylu życia.

  
     Moi koledzy z SLD są krytykowani, że za czasów rządów lewicy Komisja Majątkowa działała i majątek państwowy cały czas funkcjonariuszom Kościoła kat. przekazywała.
Czas najwyższy to lewicowym Wyborcom wyjaśnić. 
Aby Polska mogła wejść do Unii Europejskiej społeczeństwo polskie musiało zaakceptować nasze WUniowstąpienie w referendum. Wynik referendum nie był wtedy przesądzony.  Zwolennicy Unii mieli lekką przewagę, ale mocno pracowali przeciwnicy - np. ludzie Leppera i Giertycha. Straszyli polskich chłopów zalewem taniej unijnej żywności, patriotów masowym wykupem polskiej ziemi przez Niemców i wszelkimi innymi nieszczęściami.  Polski Kościół kat. był wtedy przysłowiowym języczkiem u wagi.  Wystarczyło wtedy by proboszczowie jedynie wezwali do bojkotu referendum i byłoby ono uznane za nieważne.  Mogli też proboszczowie wezwać do głosowania na nie. Akcesja Polski do Unii Europejskiej uległaby wtedy znacznemu opóźnieniu. Warunki naszej akcesji też byłyby gorsze.

  
   Wstrzemięźliwość w anty unijnej agitacji polski kościół kat. zrekompensował sobie nie tylko materialnymi, politycznymi łapówkami przekazywanymi mu przez Komisję Majątkową. Ówczesne kierownictwo SLD zakazało ówczesnym SLD - owskim antyklerykałom publicznych sporów z Kościołem kat.   Żadnych dodatkowych frontów walki, słyszeliśmy wielokrotnie. W ten sposób SLD dało funkcjonariuszom Kościoła kat.  inne polityczne łapówki.  Wycofaliśmy projekty ustaw o związkach partnerskich, o legalizacji aborcji, pozostawiliśmy krzyż w Sali Plenarnej Sejmu RP.  Za naszą akcesję do Unii Europejskiej zapłaciło swoim majątkiem państwo polskie, a swoimi prawami polskie kobiety i mniejszości seksualne.

  
    Sześć lat mija od czasu naszego Uniowstąpienia i każdy może dziś ocenić czy lewicowe łapówki dla funkcjonariuszy polskiego Kościoła kat. warte były naszego WUniowstąpienia.


    Na pocieszenie sobie powtarzam, że dokończone przez nasze rządy WUniowstąpienie przyśpieszyło modernizację Polski i laicyzację naszego społeczeństwa.                

        

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

CZASZKA W FINALE

poniedziałek, 11 października 2010 11:52
 W imieniu organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów
" Interscenario 2010 "  informuję,  że mój scenariusz " Czaszka pracuje "
został zakwalifikowany do ścisłego Finału  konkursu na scenariusz i wraz z czterema innymi finalistami jest nominowany do Nagrody Głównej.
Na konkurs nadesłano ponad 170 scenariuszy z kraju i z zagranicy.
Wybór międzynarodowego jury zostanie ogłoszony podczas Gali Festiwalu 23.10. 2010  we Wrocławiu.
Miłośnicy mojego talentu litereckiego mogą przeczytać wyróżniony scenariusz na mojej stronie  piotrgadzinowski.pl
 Miłej lektury !

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 333  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog






zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284333

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl