Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Flaczki Tygodnia

sobota, 31 października 2009 13:22

   Nie obradował plenarnie Sejm. Spotykały się komisje śledcze, które już przestały rajcować media i społeczeństwo.

   Pracował premier i prezydent też. Ramię w ramię stanęli podczas szczytu UE Brukseli na czele najbiedniejszych krajów Wspólnoty. Po fiasku polityki wybicia się na „ Strategicznego partnera USA w Europie ", po fiasku polityki wybicia się na pozycję lidera antyrosyjskiej Europy Środkowo -Wschodniej - wreszcie znaleźliśmy swoje, adekwatne do naszych możliwości, miejsce w UE.

   Jak zwykle przed unioeuropejskim szczytem pojawił się problem samolotów rządowych, a ściślej ich braku. Największego kraju „ nowej Unii Europejskiej", aspirującego do roli regionalnego przywódcy nadal nie stać na dwa sprawne samoloty. Ich zakup kuleje, bo jak pisze tygodnik„ Nie", kulisy ich zakupu też śmierdzą korupcyjnymi aferami.

   Premier Tusk zaprezentował projekt ustawy likwidującej patologie hazardu. Wirtualnie, bo projektu nadal nie ma.

   Oprócz sprawnych rządowych samolotów i projektu ustawy antyhazardowej w naszym kraju nie było, jak się okazało, " Cudu w Sokółce". To co miało być cząstką serca jezusowego najprawdopodobniej było grupą bakterii. Bo mąka mogła być kiepsko przesiana.

   Oprócz rządowych samolotów,  projektu ustawy antyhazardowej, „ Cudu w Sokółce" nie było też zawału serca byłego ministra sportu, wybitnego działacza PO Mirosława Drzewieckiego. Zawał wykreował ponoć kolega partyjny Drzewieckiego- pan poseł PO Andrzej Biernat, były członek ROP, po to by jeszcze bardziej osłabić Drzewieckiego  w łódzkiej Platformie. Gdzie rozpoczęła się walka o schedę po trafionym „ aferą hazardową „ Miro.

   Oprócz rządowych samolotów, projektu ustawy antyhazardowej, „ Cudu w Sokółce", zawału Miro Drzewieckiego nie było też strat w wyniku pomyłkowego ostrzału portu Gdyni przez sojuszniczy, amerykański niszczyciel. Bo sojusznicy okazali się niezdolni do trafienia  w cel. To kolejny argument, że wojna NATO w Afganistanie jest przegrana i powinniśmy się stamtąd jak najszybciej wycofać.

   Oprócz rządowych samolotów, projektu ustawy antyhazardowej, „ Cudu w Sokółce", zwału Drzewieckiego, celności amerykańskiego niszczyciela nie było też błędu tłumacza ambasadora USA, który poinformował, że rząd i prezydent RP zgodzili się na zwiększenie kontyngentu naszych wojsk okupujących Afganistan. Wojsko pojedzie, ale po wyborach prezydenckich. Wcześniej nie, by nie zniechęcać do kandydatur Tuska i Kaczyńskiego.

   Oprócz rządowych samolotów, projektu ustawy antyhazardowej, „ Cudu w Sokółce", zawału Drzewieckiego, celności amerykańskiego niszczyciela, błędu tłumacza ambasadora USA nie było też 1,5 miliarda złotych w kasie Narodowego Funduszu Zdrowia. I to nie jest już śmieszne.

   Oprócz wyżej wymienionych prokuratura nie znalazła winnego w słynnej za czasów rządów PiS „ afery przeciekowej", czyli  ostrzeżenia Andrzeja Leppera przed prowokacją Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Poszukiwany jest też najsłynniejszy agent CBA „ Czuły Tomek", bo nie  zapłacił też abonamentu za dostęp do kablówki. Odsetki rosną o czym warto poinformować Podatników sponsorujących wszystkie ekskluzywne przykrycia „ Czułego Tomka".

   Prezydent RP Lech Aleksander Kaczyński przekazał swoje słynne, niepełnosprawne podczas podpisywania Traktatu Lizbońskiego, pióro na rzecz fundacji wspierającej niepełnosprawne dzieci. Ot niepełnosprawność prezydencka we wrażliwości ludzkiej.
   Dwie klęski ex ministra Zbigniewa Ziobry. Sąd ostatecznie uznał, że  Katon Kaczyńskich musi przeprosić doktora G. i ponieść wysokie koszty takich przeprosin. Podczas rozprawy w gdańskim sądzie były komendant policji Piotr O. z Malborka  zeznał, że kłamał w śledztwie oskarżając byłą posłankę SLD Małgorzatę Ostrowską o przyjęcie łapówki. Kłamał, bo podlegli Ziobrze prokuratorzy wsadzili go najpierw do celi z groźnymi kryminalistami, by ci dawali wycisk aresztowanemu glinie, a potem obiecywali mu zwolnienie za wrobienie w korupcję posłanki. W 2007 roku Ziobro organizował w Sejmie konferencję prasową na której żądał odebrania immunitetu poselskiego Ostrowskiej, szantażując posłów argumentami, że brak zgody to obrona posłanki- złodziejki. Wraz z posłanką Jarugą - Nowacką przekrzyczeliśmy wtedy Ziobrę zakłócając jego kłamstwa. Okazało się, że darliśmy się wtedy absolutnie w słusznej sprawie.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

SLD i TVP

wtorek, 27 października 2009 12:30

Dziś kierownictwo SLD krytykuje się równie łatwo jak TVP.

TVP krytykuje się za program, czyli za to co widać.

Kierownictwo SLD za sojusz medialny z PiS, czyli za coś, czego jeszcze nie widać.

Dziś ideowy elektorat SLD oburza się słysząc w mediach, że kierownictwo SLD dogadało się z kierownictwem PiS i podzieliło się wpływami w mediach publicznych. To wystarczy, by na głowy kierownictwa SLD posypały się gromy.

Kierownictwo PiS nie ma tych problemów. Elektorat PiS na braci Kaczyńskich za  „ sojusz medialny z SLD"  nie wybrzydza. Widocznie mają oni elektorat bardziej mniej ideowy i nieugięcie wierzący w kierownictwo PiS .

Kiedy posłowie SLD głosowali wraz z PiS utrącając proponowane przez PO ustawy zdrowotne prowadzące do prywatyzacji szpitali wówczas nie słyszałem takiego oburzenia lewicowego elektoratu. A przecież wtedy doszło do współdziałania ludzi lewicy i PiS-u. Wtedy chodziło o powstrzymanie prywatyzacji, a w jej konsekwencji likwidacji publicznych szpitali. Teraz zawarte porozumienie medialne uchroniło media publiczne przed ruiną finansową prowadząca do prywatyzacji mediów publicznych. Prawdą jest, że szpitale nie wywołują takich emocji jak telewizja. Pewnie dlatego, że w szpitalu umiera się tylko raz, a przed telewizorem szlag człowieka trafia codziennie.

Warto jednak elektoratowi SLD przypomnieć, że alternatywą owego porozumienia medialnego było pozostawienia prezesa Piotra Farfała, "byłego neofaszystę", na stanowisku prezesa TVP. Po cichu popieranego przez PO. Czyżby oburzeni tym porozumieniem wyborcy SLD chcieli dalej rządów Piotra Farfała , czyli Romana Giertycha? Czy wolą stan obecny stwarzający szansę na uzdrowienie doprowadzonych do ruiny finansowej, organizacyjnej i programowej mediów publicznych ?

Słyszę też opinie, że SLD dało polityczną twarz porozumieniu, a w TVP nic się do tej pory nie zmieniło. Dalej straszy tam Jan Pośpieszalski i podobni mu prawicowi radykałowie. Warto znów pamiętać, że najmniejsze zmiany w TVP możliwe są najwcześniej po pół roku działalności nowych władz. Pośpieszalski i podobni mu mieli już wcześniej swe programy zagwarantowane im umowami zawartymi z poprzednimi prezesami. Zerwanie ich to wysokie, zagwarantowane w kontraktach, kary finansowe, zaś pieniędzy w kasie TVP nie ma. Bo tak rządził poprzedni sojusz medialny LPR i PO.

Porozumienie jakie obecnie krystalizuje się może doprowadzić do sytuacji, że TVP 1 bliżej będzie do prawicowego PiS, a TVP 2 do lewicy. PiS-owi łatwiej będzie robić prawicową telewizję, bo Polsce roi się od prawicowych publicystów, artystów. Ziemkiewicz, Pośpieszalski, Wildstein, Kukiz są pod ręką. Na lewicy nie ma tak licznego grona. Bo lewica, nawet kiedy rządziła, rzadko kreowała i wspierała lewicowych artystów i publicystów. Warto to przypomnieć byłym premierom, marszałkom Sejmu, ministrom z nadania lewicy tak łatwo pouczających dziś młode kierownictwo SLD.

Choć obecne kierownictwo SLD nie chce firmować wspomnianego porozumienia medialnego, to i tak wyborcy będą kierownictwo SLD za program mediów publicznych rozliczać. Bo uważają, że SLD dało twarz temu porozumieniu. Wpadło tym w medialną „ szklaną pułapkę".

Zatem lewicy nie pozostaje nic innego, jak czynić wszystko, aby nowy program TVP , zwłaszcza TVP 2, był inny i lepszy niż dotychczas. Zaczął spełniać standardy misji kulturalno-edukacyjnej.

W przyszłym roku Wyborcy będą już mieli powody, aby zmiany w mediach publicznych rzetelnie oceniać. Wtedy okaże się czy SLD dało tylko twarz.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Flaczki Tygodnia

sobota, 24 października 2009 11:14

   Po miesiącach posuchy wylądował Wielki Brat. Wice Obama. Stary, poczciwy Biden. Pogadał, pouśmiechał się. Tuska mianował już prezydentem, a nasze wojska znowu wysłał do Iraku. Ale nie cieszył się, że jest w „ Czech Repablik" jak jego poprzednicy, co można zapisać na sukces amerykańskiej klasy politycznej.

   Poza tym uświadomił polskiej klasie politycznej, że kraj nasz przestał być dla USA ważny. Bo upadł komunizm i nie trzeba konika trojańskiego do rozwałki konkurencyjnego bloku militarnego. Pokazał, że w tym sezonie politycznym nie nosi się już antyrosyjskości, bo Rosja potrzebna jest Wielkiemu Bratu w wojnie afgańskiej i do szachowania Iranu. Jednocześnie Wielki Brat obiecał żądnym sukcesów premierowi i prezydentowi rakiety, ale dopiero po 2018 roku. I zażyczył przygotowania sobie eksterytorialnej bazy wojskowej. Warto przypomnieć, że kiedy Polska wchodziła do NATO uspokajano Rosję, że baz amerykańskich na naszym terytorium nie będzie. W 2018 roku moda polityczna w USA może się zmienić. Znów na antyrosyjską. I baza będzie jak znalazł. A za potrzebne bazie rakiety zapłaci polski podatnik.

  Rząd zamierza wysłać do Afganistanu dodatkowo ośmiuset naszych  żołnierzy. Wdzięczność za mianowanie Tuska prezydentem widać nie zna granic.

  Nie ustawali w pracy ministrowie premiera Tuska. Minister od korupcji Julia Pitera  zarzuciła urzędnikom swego rządu, że blokują jej prace tworcze przy powstawaniu zapowiadanej od dwóch lat ustawy antykorupcyjnej. Odpowiedział jej minister Michał Boni. Potok  słów Boniego był wezwaniem Pitery do uczciwej pracy, a nie skupianiu się na opowiadaniu w mediach jak wielkie dzieło ona przygotowuje. Potwierdza się, że posada minister Pitery to korupcja polityczna.

   Pracował Sejm. Debatowano nad powołaniem kolejnej komisji śledczej. Jeszcze jedno, dwa posiedzenia „Sanktuarium Demokracji" i „hazardowa „ komisja powstanie. Jeszcze kilka komisji śledczych i będzie ich więcej niż stałych, roboczych komisji sejmowych. Jeszcze parę posiedzeń i wszyscy posłowie zamienią się w śledczych. Zamienią się w przesłuch.

   Poza tym w Sejmie powstało nowe koło poselskie. Dorn, Tomczak, Libicki doszlusowali do kółka Ujazdowskiego. Tak powstało nowe , zwane „ Kołem Wyrzutków". Bo wszyscy zostali wyrzuceni przez Jarosława Kaczyńskiego z jego partii.

   Rozkwitała „afera hazardowa" i inne też . Społeczeństwo dowiedziało się, że pan Jan Kosek od hazardu wpłacił 10 tysięcy złotych na kampanie wyborczą Zbigniewa Chlebowskiego , a drugi pan Ryszard Sobiesiak, też od hazardu, też sponsorował kampanię wyborcza pana Jarosława Charłampowicza, bliskiego współpracownika samego Grzegorza Schetyny. Społeczeństwo dowiedziało się też, że pan Mariusz Kamiński były szef CBA kłamał w sprawie „ afery stoczniowej". A także, że pan Mariusz Kamiński nadal jest na etacie w CBA. Bo jak pozostający w spec służbach zobowiązany jest do zachowania tajemnic służbowych pod rygorem odpowiedzialności karnej. I tym etatem nowe kierownictwo CBA chce dawnemu szefowi zamknąć usta.

   Mniej hałasu medialnego było wokół prawdziwych skandali. Nowo wybudowana obwodnica wokół Wyszkowa już sypie się, bo wykonawca zaoszczędził sobie na jakości asfaltu. Zapłacą podatnicy i kierowcy. W 2007 roku rządowa Agencja Rezerw Materiałowych nałożyła bezprawnie, jak właśnie się okazało, 452 milionów kary na spółkę J&S. Teraz trzeba oddać karę z odsetkami i pewnie zapłacić odszkodowanie dla firmy, bo o takie się teraz sądzi. W 2007 roku rządził PiS. Zapłacą podatnicy, czyli my.

  W Poznaniu protestowali robotnicy zakładów im. Hipolita Cegielskiego. Był to największy protest robotników tego zakładu od czasów słynnego strajku z 1956 roku, który wywołał walki uliczne. Wtedy robotnicy protestowali przeciwko zawyżonym normom, czyli zmuszaniu ich do datkowej pracy. Teraz chcą pracować, ale kierownictwo zakładu i rząd nie stwarzają im warunków do pracy.

   W przeddzień poznańskich strajków policja zatrzymała znanego działacza związkowego, radykała Bogusława Ziętka. Berezy Kartuskiej jeszcze nie ma, ale prewencyjne areszty już są.

  Nowosądecka policja zatrzymała za jazdę po pijaku wybitnego polskiego reżysera filmów animowanych, laureata „Oskara" w tej dziedzinie Zbigniewa Rybczyńskiego. Pewnie napił się „ łąckiej „ i ruszył w „ Tango".

  Senator Włodzimier Cimoszewicz, absolutnie trzeźwy, zadeklarował, że nie zamierza kandydować na prezydenta RP, zwłaszcza pod sztandarem SLD. To prysznic na otrzeźwienie wielu działaczy SLD marzących o cudzie wyborczym. Poza tym Włodzimierz Cimoszewicz skrytykował obecne kierownictwo SLD, co jest czynnością łatwa i dobrze w mediach obecnie widzianą.

   Irański aktor Marshall Manesh zagra pana prezydenta Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w filmie o konflikcie gruzińsko- rosyjskim. Skręci go Renny Harlin  reżyser drugiej części „ Szklanej pułapki". Oto wreszcie szansa na międzynarodowy sukces prezydenta RP.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 305  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284305

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl