Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

FLACZKI TYGODNIA

niedziela, 30 stycznia 2011 13:42

  

   Sąd w Radomiu, mieście rządzonym przez PiS, skazał dziennikarza Edwarda S. za znieważenie wtedy jeszcze żyjącego prezydenta RP Lecha Aleksandra Kaczyńskiego. Wyrok sądu to wielka satysfakcja dla Lecha Aleksandra Kaczyńskiego.

  

 W 2007 roku złożyłem w Sejmie RP nowelizację kodeksu karnego likwidującego karanie za znieważenie prezydenta RP i wszystkich innych prezydentów na świecie. Marszałek Dorn włożył go do zamrażarki legislacyjnej, nie poddał ten projekt pod debatę Sejmową.  Ale co się odwlecze to nie uciecze.  

  

   Wojna o PiSowskie kłamstwo smoleńskie dzieli rodziny w RP. Ostatnio rodzinę trenersko-zawodniczą Radwańskich. Tradycyjnie starsi opowiedzieli się za Jarosławem Kaczyńskim i filozofią moheru , młodsi za Donaldem Tuskiem i doktryną  „ ciepłej wody z kranu”.

  

   Biegli orzekli, że morderca Marka Rosiaka - łódzkiego działacza PiS, członek częstochowskiej PO pan Ryszard T. jest normalny, bo mieści się w krajowej normie psychicznej.

  

   Amerykanie wycięli postać Lecha Aleksandra Kaczyńskiego z nakręconego tam filmu o wojnie rusko-gruzińskiej  „ 5 dni sierpnia”. Podobno zagrana tam postać była zbyt statyczna i zimna emocjonalnie.

  

   Ministerstwo Obrony Narodowej szukało  „haków” na rodziny poległych w katastrofie CASY, by zmusić ich do uległości w negocjacjach o odszkodowania za zabitych wojskowych. Przyłapany na tym przez redakcję „ Rzeczpospolitej” minister Klich wymownie milczy.

  

   Balcerowicz musi odejść – to aktualne hasło ministra finansów Jana Vincenta Rostkowskiego. Zwolennicy reinkarnacji politycznej wierzą, że to Lepper teraz wstąpił w magistra ministra  Rostkowskiego.

 

   Ponad 30 osób ze swojego łódzkiego kręgu towarzyskiego, zwanego inaczej sitwą, zatrudnił minister Cezarion Grabarczyk w kierownictwach podległych mu instytucji państwowych. Prezeska Fundacji Helsińskiej Grażyna Kopińska nie widzi w tym problemu, a minister od korupcji Julia Pitera, zwana w kręgach młodej opozycji   "Miss korupcji politycznej”,  tym bardziej.

  

   Co piąte polskie dziecko rodzi się w związku pozamałżeńskim, bo coraz więcej obywateli RP żyje na kocią łapę. Myślą logicznie – po co się żenić, skoro się potem trzeba rozwodzić.

 

   Będzie jeszcze więcej dzieci. W krakowskim  „Centrum JPII”  księża uczą się jak zwalczać grzeszne „ in vitro” i jednocześnie jak zapładniać po bożemu. Potem już od teorii do praktyki.  Na kłopoty ksiądz – zapładniacz.

  

   Przez egalitaryzm i rozwój Internetu obywatele RP nie mają gdzie jechać na wakacje. W Egipcie, wcześniej Tunezji trudno wypoczywać, bo niedemokratyczna władza krwawo spacyfikowała opozycję.  Czy dbała o prawa człowieka Unia Europejska wprowadzi sankcje dla władz tych krajów ?  Czy zniesie opłaty wizowe dla marzących o kontakcie z demokracjami obywateli Egiptu i Tunezji?  Czy ufunduje stypendia dla młodzieży z tych krajów ?  Czemu nie zaprosi wszystkich uciemiężonych z Egiptu i Tunezji do Unii Europejskiej, by mogli sobie tam pooddychać wolnością i prawami człowieka ?

  

   A na granicy polsko- rosyjskiej stoją polskie TIR -y w warunkach urągających wszelkim prawom człowieka,  bo nadal nie ma polsko- rosyjskiej umowy tranzytowej.  Nie ma, bo ministerstwu infrastruktury nie udało się przechytrzyć Rosjan i za późno przystąpili do negocjacji.  Tracą teraz na tej, kolejnej rządowej nieudolności, przewoźnicy i podatnicy.  Ale niewielu to obchodzi, bo w debatach medialnych liczy się nadal tylko Katyń i Smoleńsk.

 

   Na szczęście 3 luty 2011 ma szansę być pierwszym dniem bez jazgotu o katastrofie smoleńskiej.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

FLACZKI TYGODNIA

sobota, 22 stycznia 2011 21:51

  

 

    Chińczycy zaczęli wykupywać majątek państwa polskiego. W dawnej swej młodości wierzyłem, że komunizm jest postępowy i stary kapitalizm zwycięży, ale nie przypuszczałem, że będzie to  " komunizm "  chiński.  

  

    Komisarz UE ds. budżetowych  pan Olii Rehn przypomniał, że Komisja Europejska oczekuje do końca stycznia na obiecany przez rząd polski plan reform strukturalnych prowadzących do obniżenia deficytu budżetowego. Naiwniak. My tu w Polsce już przyzwyczailiśmy się, że jak rząd obiecuje to znaczy, że obiecuje.

 

   Ambasadorowie państw UE zbojkotowali  uroczystą koronację nowego-starego prezydenta Białorusi pana Aleksandra Łukaszenka. Podobno było mu z tego powodu przykro. Poza tym UE zapowiedziała sankcje gospodarcze wobec Białorusi, ale w tym przypadku może skończyć się jak z obietnicami rządu Tuska. Rząd polski tym razem nie poprzestał na obietnicach i zniósł opłaty wizowe dla obywateli Białorusi.

   Moi ukraińscy przyjaciele, którym od lat UE obiecuje zniesienie opłat wizowych żałują teraz, że nie mają takiego Łukaszenki u siebie. Ich pan prezydent Wiktor Janukowicz choć nie jest demokratycznym ortodoksem, to opozycji jeszcze nie pałuje. Łukaszenka spałował, ale dzięki temu każdy Białorusin jest przynajmniej 35 euro do przodu. Nie ma nic gorszego niż władza niedemokratyczna i dodatkowo słaba – wzdychają moi Ukraińcy.

 

   Trwały spory kto zawinił w katastrofie smoleńskiej, choć przecież wiadomo kto. Ponieważ nadal nie ma gotowości do przyjęcia prawdy - proponuję wariant kompromisowy – zawiniła brzoza która stanęła na drodze samolotu. Za karę można ją ściąć.

 

   W Afganistanie zginęło dwóch polskich misjonarzy zachodniej demokracji. Bo wyszli z bazy.

 

  Spadł deszcz i kraj znowu zalało.

 

   Pan premier Donald Tusk przemawiał w Sejmie dając odpór atakującej go opozycji. W ciągu debaty ławy poselskie PO pustoszały, a on osamotniony mówił i mówił. Czy reprezentanci partii władzy wyczuli, że słabnący premier nabiera wody, zaczyna tonąć. Czas poszukać nowej platformy ratunkowej ?

  

   Pan prezydent Bronisław Komorowski był w Krakowie. Nie popełnił tam żadnej gafy, bo nie przemawiał wiele. Nie przemawiał, bo był chory na gardło. Warto wyciągnąć wnioski z niezwykle udanego krakowskiego pobyty prezydenta Komorowskiego i przekonać go, że milcząc dba nie tylko o zdrowie swoje, ale  i państwa polskiego. 

 

   Nie ma chętnych do Narodowych Sił rezerwy. Władza planowała w tym roku 20 tysięcy ochotników, zebrano 3 tysiące. Armia miała mieć 120 tysięcy, będzie 90 tysięcy. Wygląda na to, że mamy władze ukrytych pacyfistów.

 

   Na Warszawskiej Pradze społeczeństwo głosujące na PO wybrało radnego pana Łukasz M., który:

x/ Zaraz po wyborze zdradził macierzystą partię i przeszedł na stronę PiS, bo swoim mandatem gwarantował PiSuarowi rządzącą większość.

x/ Zaraz potem wyszło na jaw, że radny jest podejrzany o szantażowanie nieletniego chłopca i zmuszanie go do stosunków seksualnych. A także o kolekcjonowanie pornografii dziecięcej.

Sprawa jest rozwojowa, jak mawiają prokuratorzy, ale już dziś wiadomo, że :

x/ Głosując na PO wybierasz PiS i odwrotnie.

x/ Dla zdobycia władzy PO i PiS nie brzydzi się szantażystami – pedofilami, chociaż oficjalnie łamanie prawa obie  partie potępiają, a pedofilią i homoseksualizmem oficjalnie się brzydzą.

 

   W kraju powstaje nowy pomnik, bo starych nadal jest za mało. W Bielsku –Białej odsłonią monument ku pamięci i czci Bolka i Lolka. Nie będzie to cokół dla prezydenta Wałęsy i jego oficera prowadzącego, bo IPN nie ma nic z tym wspólnego. To pomnik bohaterów popularnych kreskówek dla dzieci, także pomnik kultury PRL-u. Na cokole zabrakło miejsca dla Toli – partnerki życiowej Bolka i Lolka. Podobno oponowała kuria wiadomego kościoła, bo Bolek i Lolek żyli z Tolą bez ślubu. Brak Toli na pomniku to złamanie zasady parytetu o czym informuje wszystkie krajowe feministki.

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Mgła czyli tuman

niedziela, 16 stycznia 2011 13:28

 

 

   1 maja 2011.  Pochód czy procesja?  A może Pierwszy Maja jako Święto WUniowstąpienia?

 

 

   Już  wiadomo kto jest winny katastrofy smoleńskiej. Prezydent RP.  Były, czyli Lech Aleksander Kaczyński. To jego pycha, jego kampania wyborcza zdecydowały, że 10 kwietnia 2010 rok zorganizowano   

     

                 "pielgrzymkę prezydenta do Katynia”.

Zorganizowano zgodnie z polską zasadą " jakoś tam będzie".

 Prezydent Lech Kaczyński był najgorszym z dotychczasowych prezydentów III RP. Za to, że zabrał na śmierć elitę polityczną RP i urządził historyczną katastrofę  -  zyskał pochówek na Wawelu i miłość jednej trzeciej społeczeństwa RP.

  

 

   Jarosław prezes PiS Kaczyński wspominał o Polsce jako   „kontrdominum rosyjskim”.  Teraz za jego słowami poszły czyny - prezes tańczy jak mu Moskwa zagra.  Moskwa podrzuciła raport MAK szczując opozycję na rządzącą koalicję. Dalej było zgodnie z  ruskimi przewidywaniam  -  Jarosław Kaczyński, niczym chart rosyjski rzucił  się na Tuska. W ślad za nim cała sfora.  Polaczki znowu gryzą się o trumny, a Moskwa może w UE robić swoje.

 

 

    Teraz sprawy poważne.  Czeka nas prezydencja Rady Europejskiej w UE.  I chociaż do polskiej prezydencji pozostało 5 miesięcy, to w Sejmie nie odbyła się jeszcze ani jedna duża, poważna debata na ten temat.  Nic dziwnego, że pozostają spekulacje.

Opozycja przewiduje, iż premier Tusk wykorzysta prezydencję w kampanii wyborczej do parlamentu i będzie jedynie ogrzewał się w blasku kanclerz Andżeli, prezydenta „Sarko „ i premiera Silvio. Pracować będzie na sukces PO i też na siebie, bo ambicje premiera Tuska sięgają ponoć szefa Komisji Europejskiej.  Opozycja boi się, że Tusk podczas czekającego nas w czasie polskiej prezydencji sporu o europejską perspektywę budżetową na lata 2014-2020 nie przeciwstawi się brytyjskim propozycjom oszczędnościowym, niekorzystnym dla Polski. Sprzeda interesy polskie za posadę we władzach UE. Tak atrakcyjną, że do polskiego życia politycznego już nie będzie musiał wracać.

 

   Dlatego przewidzieć można, że opozycja, zwłaszcza PiS rzuci się na    "prezydentującego” Tuska z żarem równym sporom o katastrofę smoleńską.  A ponieważ nadal rządowa koncepcja prezydencji jest niejasna,  to spór koalicja - opozycja  przerodzić się może w polityczną przepychankę.  Zapowiada się niezła kompromitacja Polski na europejskiej arenie.  Równamy do Czechów.

 

   Przez pięć miesięcy można jeszcze nad prezydencją popracować. Ale spór o trumny smoleńskie na to nie pozwala. Rocznica katastrofy i już zapowiadane obchody 10 Kwietnia  zamienią się w kolejną pyskówkę. 

Ultraprawicowe media oskarżają Rosjan o celowe rozpylenie mgły nad lotniskiem smoleńskim. A naprawdę to polscy politycy i polskie media stale utrzymują smoleński tuman nad naszym życiem politycznym i debatą publiczną.

 Polska klasa polityczna 2011 to zachowuje się jak pijane dziecko w posmoleńskiej mgle.    


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 284 320  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

BIOGRAFIA PIOTRA GADZINOWSKIEGO

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu ...

więcej...

Piotr Gadzinowski urodził się w św. mieście Częstochowie w rodzinie piekarza, drobnego kapitalisty. Za chlebem wyjechał do Warszawy, tam zbolszewizował się i pozostał na emigracji zarobkowej. W życiu wykonywał wyjątkowo podłe zawody: posła, publicysty, pomocnika redaktora naczelnego i pomocnika piekarza. W Sejmie RP zwanym obecnie „sanktuarium demokracji” przechował się przez 3 kadencje. Bywał na posiedzeniach Komisji Kultury, Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Łączności z Polakami za granicą W Sejmie RP, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i Parlamencie Europejskim. Współtworzył ustawę o kinematografii. Oznaczono go orderem zasłużony kulturze „Gloria Artis”. Autorzył i współautorzył sześciu książkom publicystycznym i satyrycznym. Znający go dobrze uważają, że lepiej mówi niż wygląda i lepiej pisze niż mówi. Przeczytaj bloga, a będziesz zaskoczony.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1284320

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl